Aktualności<<< Powrót

Drutex-Bytovia II – KS Chwaszczyno 0:2

Po serii trzech zwycięstw z rzędu, tym razem Drutex-Bytovia II uległa na własnym boisku KS Chwaszczyno 0:2 w ramach 24. kolejki IV ligi pomorskiej. Obie bramki dla gości padły już w pierwszej połowie. Nam pomimo kilku groźnych sytuacji nie udało się zdobyć choćby jednego gola.

W mecz dużo lepiej weszli przyjezdni. Już w pierwszych minutach miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Do piłki dopadł napastnik z Chwaszczyna, który był trącany przez Mateusza Oszmańca. Sędzia pozostał jednak niewzruszony i nie wskazał na ,,wapno”. W dalszej części grę również kontrolowali podopieczni Aleksandra Cybulskiego. Ich przewaga została przypieczętowana w 16 min golem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przy biernej postawie naszych obrońców futbolówkę do siatki głową skierował Mirosław Mitura. Po straconym golu rywale dążyli do podniesienia rezultatu. Pod koniec pierwszej części po akcji zawodników KS-u płaskim strzałem Łukasz Beyl pokonał bezradnego ,,Oszmana”.

W pierwszej połowie ewidentnie zabrakło gry w środku pola. Za kartki musiał pauzować doświadczony Artur Kobiella. Trener Adrian Stawski po przerwie zdecydował się cofnąć Artura Wojacha do głębi pola, a za defensywnie grającego Mateusza Cybulę wprowadził napastnika Bartosza Zimona. W drugiej odsłonie znacznie poprawiły się poczynania czarno-biało-czerwonych. Kilka składnych akcji przyczyniło się zmiany obrazu gry. W 60 min pierwszy celny strzał oddał A.Wojach, a następnie po dograniu Łukasza Chylewskiego blisko zdobycia kontaktowej bramki był B.Zimon. Mimo ataków Drutex-Bytovii II nasi przeciwnicy nie pozwolili sobie na utratę choćby honorowego gola i szukali swoich szans w kontrach. Na szczęście dobrze bronił M.Oszmaniec, który parokrotnie uratował nas od wyższej porażki.

Chociaż rezerwy Drutex-Bytovii nie zdobyły nawet 1 punktu to należą im się brawa za wolę walki. Większą część składu stanowili młodzieżowcy. Nie zagrał również ani jeden zawodnik z pierwszej drużyny, która przygotowuje się na jutrzejszy mecz z Gryfem Wejherowo.

- W mojej drużynie zagrało dziś kilku juniorów. Nie usprawiedliwia to tego, że mogliśmy w starciu z KS Chwaszczyno zaprezentować się lepiej, jednak pamiętajmy, że chodzi o to by systematycznie wprowadzać naszych zdolnych i młodych chłopców do seniorskiej piłki, a na wyniki przyjdzie czas w przyszłości, gdy ta młodzież okrzepnie w dorosłym futbolu. Dalej zamierzamy robić swoje i pracować na treningach nad tym by nasza gra wyglądała lepiej w kolejnych spotkaniach – powiedział Adrian Stawski, trener Drutex-Bytovii II.

DRUTEX-BYTOVIA II BYTÓW – KS CHWASZCZYNO 0:2 (0:2)

BRAMKI: 0:1 M.Mitura (16), 0:2 Ł.Beyl (43).

DRUTEX-BYTOVIA: M.Oszmaniec – S.Pufelski, T.Cierson, K.Król, T.Galikowski, Ł.Chylewski, M.Śmigiel, M.Cybula (46 B.Zimon), T.Piechowski (65 S.Medwid), A.Wojach, B.Chojnacki.

KS CHWASZCZYNO: P.Falkowski – D.Laskowski, K.Cegłowski, M.Mitura, W.Saczewski, Ł.Czerwionka (85 K.Gałkowski), Ł.Beyl, M.Radoń, D.Czuk (87 K.Bieniaszewski), Smulski, P.Piotrowski (80 P.Duda).