Aktualności - Junior C<<< Powrót

Pomogła wiara w sukces (galeria)

– Musiałem mocno przekonywać przed meczem moich zawodników że są w stanie przeciwstawić się ekipie z Miastka. Chłopacy mieli w pamięci sparing z okresu przygotowawczego w którym zostaliśmy rozbici przez zawodników Startu. Jednak w tamtym meczu graliśmy bez kilku kluczowych zawodników w formacji obronnej – wyjaśnia trener Drutex-Bytovii Tomasz Cierson.

Początek meczu to lekka przewaga gości ale bez klarownych okazji. Jedyne większe zagrożenie naszej bramki to strzał z wolnego sparowany na poprzeczkę przez Miłosza Lipkę. Widząc że mamy problemy z przebiciem się z przodu postanowiłem przesunąć do ataku Macieja Kuraśkiewicza który zaczynał mecz na prawej obronie. Dało to efekty nadspodziewanie szybko bo Maciej w kilkanaście minut popisał się klasycznym hat-trickiem. Kolejne bramki dołożyli Jakub Pawłowski oraz  Łukasz Kurs z karnego.

– W przerwie uczulałem chłopaków że mimo wysokiego prowadzenia nie rozluźniali szyków w obronie bo znając potencjał przeciwnika obawiałem się że jak szybko strzelą gola poczują że mogą jeszcze cos ugrać w tym meczu. Trzeba przyznać że moje rady nie poszły na marne bo rzeczywiście w obronie graliśmy nadal bardzo odpowiedzialnie nie „podpalając się”. Mieliśmy okazje do podwyższenia prowadzenia ale po pięknej zespołowej akcji Jakub Pawłowski z głowy uderzał w poprzeczkę natomiast kolejna bramka Macieja Kuraśkiewicza nie została słusznie uznana ponieważ był ma pozycji spalonej. Goście zdobyli honorowego gola po jednym z nielicznych błędów w obronie  w samej końcówce meczu. Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu. Wykonali praktycznie wszystkie założenia jeśli chodzi o grę w obronie dokładając do tego dużo w ofensywie. Szczególnie w drugiej części pierwszej połowy zagrali wręcz koncertowo całkowicie dominując na boisku. Mimo że jeśli chodzi o sam wynik  przegraliśmy druga połowę mimo to jestem zadowolony bo kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i mieliśmy również swoje okazje – mówi trener Drutex-Bytovii.

JUNIOR C: DRUTEX-BYTOVIA – START MIASTKO 5:1
BRAMKI: M. Kuraśkiewicz – 3, Ł. Kurs, J. Pawłowski.
DRUTEX-BYTOVIA: M. Lipka – M. Kuraśkiewicz, M. Turowski, C. Krawiec, J. Hapka, J. Czapiewski, Ł. Kurs, S. Stencel, P. Godwin, M. Wielgosz, J. Pawłowski oraz H. Malich, D. Cyrson, D. Orłowski, M. Pepliński, J. Janta -Lipiński.

TAGI:

Comments are closed.

GRUPA SŁUPSK
JC2 - TRAMPKARZ
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1Drutex-Bytovia271090173865
2Start Miastko2210712631350
3Chojniczanka1910613482523
4JFA Przechlewo12104062354-31
5UKS ZSS Człuchów91030737316
6Sparta Konarzyny01000102115-113
wiecej »