Aktualności - Junior D<<< Powrót

Zadecydowało 5 minut

Początek spotkania należał do Drutex Bytovii, która już po 3 minutach gry prowadziła 1:0 za sprawą Pażątki Lipińskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieszcza piłkę w siatce. Drutex-Bytovia mogła pójść za ciosem i strzelić jeszcze bramkę lecz zabrakło wykończenia. W 15 zawodnik Chojniczanki popisał się silnym uderzeniem z rzutu wolnego, po którym piłka wpadła pod poprzeczkę. Tuż przed przerwą świetną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował dobrze dysponowany „Julek” [Julian Sawicki – przyp. red.].

W drugiej części gospodarze nie ustrzegli się błędów. W 5 minut Drutex-Bytovia straciła aż trzy bramki. Zawodnicy z Bytowa starali się jeszcze odmienić losy meczu, lecz w dalszej części zabrakło skuteczności. Szansę zmarnował dwukrotnie Klafka oraz Pażątka Lipiński. W ostatnich minutach po stałym fragmencie gry bytowiacy zmniejsza rozmiary porażki, a na listę wpisuje się Szymański, który skierował piłkę po zamieszaniu do bramki.

– Pierwszą połowę zagraliśmy super, byliśmy drużyną lepszą i lepiej zorganizowaną. Można śmiało powiedzieć, że mecz przegraliśmy w pierwsze 5 minut drugiej połowy, gdzie Chojna zdobyła 3 bramki, a my popełniliśmy mnóstwo błędów. W dalszej części chcieliśmy odrobić straty lecz zabrakło nam skuteczności, a sytuacji ku temu mieliśmy dużo – ocenił spotkanie trener Mateusz Śmigiel.

JUNIOR D: DRUTEX-BYTOVIA – CHOJNICZANKA CHOJNICE 2:4
BRAMKI: J. Pażątka Lipiński, R. Szymański.
DRUTEX-BYTOVIA: H. Ryduchowski, A. Łangowski, J. Paszki, B. Koszela, Sz. Dziki, K. Klafka, J. Pażątka Lipiński, J. Sawicki, J. Kropidłowski oraz M. Grzegorowski, Sz. Wiczk, A. Trzebiatowski, H. Jabłonowski, J. Malek, A. Mallek, T. Manikowski, R. Szymański.