Aktualności - Junior A<<< Powrót

Wrócili na podium

Już początek spotkania ułożył się po myśli bytowiaków. W 5 minucie po rzucie rożnym na bramkę uderzył Wojciech Dunst i piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił ręką jeden z obrońców gospodarzy. Dobrze prowadzący zawody doświadczony sędzia Adam Czyż bez wahania podyktował rzut karny i ukarał winnego czerwoną kartką. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Maciej Błaszkowski, który wyprowadził Drutex-Bytovię na prowadzenie. Od tej pory trwał napór na bramkę piłkarzy z Luzina. Jednak dobre okazje marnowali Mateusz Nazarko, W. Dunst czy Rafał Zagdan. Skuteczniejszy okazał się w 20 minucie Sebastian Jeżewski, który wykończył głową dobre dośrodkowanie Marcina Urbańskiego. Dwubramkowe prowadzenie nieco uśpiło bytowiaków i jedyna akcja gospodarzy przyniosła im bramkę. Błąd Bartosza Ryngwelskiego i M. Nazarko spowodował, iż jeden z piłkarzy z Luzina był faulowany w polu karnym, co przyniosło kontaktowe trafienie z rzutu karnego.

Drugie 45 minut to jeszcze większa dominacja bytowiaków, którzy praktycznie nie opuszczali połowy miejscowych. Już sześć minut po wznowieniu gry po rzucie rożnym głową piłkę do siatki skierował Mateusz Kaba. W 59 minucie w zamieszaniu podbramkowym na 4:1 podwyższył M. Urbański. Chwilę później najładniejszą akcję meczu przeprowadzili z lewej strony R. Zagdan i S. Jeżewski, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Choć kolejnych okazji nie brakowało to jednak dopiero w 88 minucie piłkarze z Bytowa podwyższyli wynik. Tym razem dalekie wybicie piłki przez B. Ryngwelskiego trafiło do R. Zagdana, który wyprzedził obrońcę i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatki. Minutę później ponownie miejscowym dał się we znaki bytowski napastnik, który uciekł prawym skrzydłem i dograł futbolówkę na 7 metr, gdzie nadbiegał Kacper Jakusz i wpakował ją do bramki ustalając wynik końcowy na 7:1.

– Zdecydowanie zdominowaliśmy zespół z Luzina. Już od pierwszej minuty było widać nasza przewagę. Po czerwonej kartce kwestią czasu były kolejne bramki. Choć jeszcze w pierwszej części gospodarze dzielnie się bronili, to jednak w drugiej pomysłowe akcje przyniosły zdobycze bramkowe.  Teraz czekają nas dwa bardzo ważne pojedynki. Za tydzień w końcu w Bytowie z liderem Polonią Gdańsk a za dwa tygodnie z wiceliderem czarnymi Pruszcz Gdański na wyjeździe – komentuje trener Jacek Maszkowski.

KTS-K Luzino – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 1:7
BRAMKI: 0:1 M. Błaszkowski (5-k), 0:2 S. Jeżewski (20), 1:3 M. Kaba (51), 1:4 M. Urbański (59), 1:5 S. Jeżewski (67), 1:6 R. Zagdan (87), 1:7 K. Jakusz (88).
DRUTEX-BYTOVIA: B. Ryngwelski – P. Brozis (60 R. Domżalski), M. Kaba, W. Dunst (82 S. Sobczyński), M. Urbański (73 S. Lublewski), M. Błaszkowski, M. Czapiewski (85 R. Kamiński), J. Czucha (80 K. Jakusz), S Jeżewski, M. Nazarko (67 M. Berent), R. Zagdan.