Aktualności - Junior A<<< Powrót

Jedno z lepszych spotkań (galeria)

Od początku rywalizacji inicjatywa należała do bytowiaków, którzy po dorzuceniu piłki przez Seweryna Lublewskiego i błędzie bramkarza z Chojnic objęli prowadzenie, gdy najlepiej w zamieszeniu podbramkowym zachował się Patryk Wolski i trafił do siatki przeciwnika. Dobrze grający gospodarze na niewiele pozwolili Chojniczance, która akcje przeważnie kończyła na Macieju Błaszkowskim. W pierwszej części jeszcze dobre okazje na podwyższenie mieli Sebastian Jeżewski i Krzysztof Kropidłowski. W 32 minucie z boiska musiał zejść kapitan zespołu Mateusz Kaba, który skręcił staw skokowy, jednak dobrze zastąpił go Marcin Urbański, który solidnie spisywał się na nietypowej dla siebie pozycji.

Druga część to dalsze ataki gospodarzy, które przyniosły efekt w 52 minucie, gdy z rzutu wolnego dorzucał K. Kropidłowski, a swój dobry występ strzałem głową podsumował M. Błaszkowski. Kolejne akcje bytowiaków przynosiły coraz większe zagrożenie pod bramką przyjezdnych, a wielki popłoch wśród przeciwników wywoływał Rafał Zagdan, który szalał w ataku. Jedyny błąd w tym spotkaniu zdarzył się w doliczonym czasie gry, gdy w polu karnym M. Urbański faulował zawodnika gości. Choć rzut karny obronił Bartosz Ryngwelski, jednak wobec dobitki był bezradny i derby zakończyły się zwycięstwem Drutex-Bytovii 2:1.

– Chyba rozegraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Zaangażowanie chłopaków było takie jakie bym chciał w każdym meczu. R. Zagdan i M. Błaszkowski, którzy byli dzisiaj głównymi motorami napędowymi pokazali że mają olbrzymi potencjał. Pozostali dostosowali się do poziomu kolegów i dzięki temu osiągnęliśmy bardzo dobry wynik, choć musieliśmy radzić sobie bez kontuzjowanych J. Czuchy czy M. Kaby – powiedział trener Jacek Maszkowski.

JUNIOR A: DRUTEX-BYTOVIA – CHOJNICZANKA CHOJNICE 2:1
BRAMKI: 1:0 P. Wolski (4), 2:0 M. Błaszkowski (52), 2:1 P. Kręcki (90+2).
DRUTEX-BYTOVIA: B. Ryngwelski – W. Dunst, M. Kaba (32 M. Urbański), R. Domżalski, S. Lublewski, M. Błaszkowski, S. Jeżewski (83 M. Zborowski), M. Czapiewski, K. Kropidłowski, P. Wolski (88 K. Jakusz), R. Zagdan (90 S. Sobczyński).