Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Kanonada po przerwie

W pierwszej połowie spotkania w Pelplinie rezerwy Drutex-Bytovii miały przewagą. Piłkarze trenera Artura Kalinowskiego stwarzali groźne sytuacje zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów gry (rzutów wolnych). Okazji nie wykorzystali m.in. Maciej Stenka, Bartosz Lachowicz, Krzysztof Kropidłowski i Tomasz Galikowski. Gospodarze nawet nie bardzo kwapili się z atakami, wyczekując na okazje do kontry.

Nic nie wskazywało na to, co wydarzyło się po przerwie – mówi trener A. Kalinowski, któremu trudno zrozumieć stratę przez jego zespół 5 goli. Zaczęło się w 48 min. Gospodarze przejęli piłkę na swojej połowie, prostopadłym podaniem uruchomili piłkarzy na szpicy, z których jeden ograł rywala z Bytowa i podał do Mateusza Górki. Ten, zamykając akcję na długim słupku, skierował piłkę do pustej bramki. – Już po pierwszym golu wszystko siadło, zupełny brak zaangażowania – ocenia bytowski szkoleniowiec. 7 minut później po centrze z lewej strony strzałem z pierwszej piłki gola zdobył Mateusz Bujanowski. Minęło kolejne 7 minut i było 3:0. Interweniujący poza polem karnym Bartosz Ryngwelski, który wybił piłkę wprost pod nogi M. Bujanowskiego, nie zdążył wrócić i zawodnik Centrum strzałem z ok. 40 m ulokował futbolówkę w siatce. Kolejne gole to zasługa M. Górki, który do bytowskiej bramki trafiał strzałami z bliska w 67 i 75 minucie. Goli padłoby jeszcze więcej, ale parę razy w trudnych sytuacjach udanie interweniował B. Ryngwelski.

Druga połowa meczu w Pelplinie to nasze najgorsze zawody w tej rundzie. Jesteśmy wściekli. Za wszelką cenę musimy w sobotę u siebie zdobyć 3 pkt. [z Sokołem Wyczechy – przyp. red.] – podsumowuje trener A. Kalinowski.

CENTRUM PELPLIN – DRUTEX-BYTOVIA II 5:0

DRUTEX-BYTOVIA II: B. Ryngwelski – T. Galikowski, M. Szmidtke, A. Formela, B. Lachowicz, M. Błaszkowski, P. Wolski (57 K. Bartelik), M. Stenka, M. Stolc, P. Piórkowski, K. Kropidłowski.