Aktualności - Junior A<<< Powrót

Przegrali tylko raz

Juniorzy starsi Drutex-Bytovii II Bytów dotarli do finału turnieju w Przodkowie. Na piątym miejscu zawody ukończyli ich koledzy z pierwszego zespołu. 11.12. w Przodkowie (pow. kartuski) odbył się turniej Pomorski Futbol Cup dla juniorów starszych (zawodnicy ur. w 1998-1999 r.). Bytowski klub wystawił dwie drużyny. – Postanowiłem podzielić zespół, bo było wielu chętnych do gry i nie chciałem pominąć któregokolwiek z chłopaków – mówi trener Jacek Maszkowski.

W grupie B druga ekipa bytowskiego klubu zremisowała z Żuławami I Nowy Dwór Gd. i SMS Gdańsk 1:1 oraz pokonała Cor Cordium Starogard Gd. 2:0, co dało jej drugie miejsce w tabeli i awans do ćwierćfinału. Z takim samym bilansem zakwalifikowali się zawodnicy pierwszego teamu, którzy w grupie C zremisowali z Hemako Sztutowo i Potokiem Pszczółki 0:0 oraz pokonali Żuławy II Nowy Dwór Gd. 1:0. Pech chciał, że zespoły z Bytowa w ćwierćfinale trafiły na siebie. Już na początku spotkania prowadzenie dla pierwszej drużyny zdobył Krzysztof Kropidłowski. Zanosiło się, że takim wynikiem spotkanie się zakończy, tymczasem w ostatniej minucie (mecze trwały 10 minut) wyrównanie dał „dwójce” Mateusz Nazarko. Wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych. Po nieudanej próbie K. Kropidłowskiego 3:2 wygrał drugi team. – Szczerze powiem, że nie widziałem tego meczu. Zostawiłem wszystko w rękach kapitanów. To oni wybierali składy, decydowali o zmianach. Nie chciałem w nic ingerować. Wyszedłem z sali na czas spotkania – mówi J. Maszkowski, dodając: – Szkoda, że trafili na siebie już na tym etapie. Przy odrobinie szczęścia mogło się skończyć bytowskim finałem.

Zawodnikom pierwszego zespołu pozostała gra o miejsca 5-8. Bytowiacy nie dali szans rywalom. Pokonali Żuławy I Nowy Dwór Gd. 2:0, a w drugim spotkaniu ograli Hemako Sztutowo 4:0. Piłkarze drugiej ekipy w półfinale po zaciętym spotkaniu wygrali z Dąbrówką Linia 1:0. W finale czekała na nich ekipa ZST Kartuzy. Do połowy meczu gra była wyrównana. Potem bytowiacy dali sobie wbić bramkę, zaczęli grać odważniej i… stracili kolejne gole. Przegrali aż 0:5. – Chyba już zabrakło sił na finał. Jestem jednak bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Jeśli policzyć, z 12 meczów w regulaminowym czasie gry nasze drużyny przegrały tylko raz – w meczu o pierwsze miejsce – mówi J. Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA: Bartosz Ryngwelski, Maciej Błaszkowski, Krzysztof Kropidłowski, Patryk Wolski, Sebastian Jeżewski, Mariusz Czapiewski, Piotr Brozis, Jakub Czucha, Wojciech Dunst.
DRUTEX-BYTOVIA II: Sebastian Sobczyński, Mateusz Nazarko, Mateusz Berent, Seweryn Lublewski, Marcin Urbański, Roman Kamiński, Jakub Rydwelski, Dawid Kurs, Jakub Zdaniukiewicz, Kacper Jakusz.