Aktualności - Junior A<<< Powrót

Pokonali seniorów z Parchowa (galeria)

Juniorzy Jacka Maszkowskiego zmierzyli się z drużyną seniorską Stegny Parchowo. Po łatwym pojedynku gospodarze rozgromili rywali 7:0. Początek spotkania był wyrównany, goście wysoko wyszli do bytowiaków i starali się przejąć futbolówkę, jednak mądrze grający miejscowi szybko odpowiadali kontrami. W 11 minucie prawą stroną uciekł obrońcom Rafał Zagdan i idealnie wyłożył piłkę na 8 metr Krzysztofowi Kropidłowskiemu, który wpakował piłkę do pustej bramki. Parchowianie w tej części tylko raz zagrozili bramce Łukasza Pupka Lipińskiego, kiedy to dośrodkowanie z lewej strony próbował zakończyć strzałem z woleja z 13 metra jeden z zawodników, jednak źle uderzył piłkę i ta przeleciała daleko od bramki. Bytowiacy szli za ciosem i co chwilę gotowało się pod bramką Stegny. Dobre sytuacje zaprzepaścili Sebastian Jeżewski, R. Zagdan czy Patryk Wolski. Pokonać bramkarza udało się jeszcze tylko w 35 minucie, gdy na 16 metrze Marcin Urbański oszukał obrońcę i wyszedł sam na sam z golkiperem, posyłając piłkę w długi róg.

Drugie 45 minut to coraz większa przewaga piłkarzy z Bytowa, którzy za sprawą S. Jeżewskiego podwyższyli wynik na 3:0. Na 4:0 podwyższył zamykający z prawej strony akcje Kacper Jakusz, a piąte trafienie w zamieszaniu podbramkowym piętą wykończył Wojciech Dunst. Coraz bardziej opadający z sił Parchowianie dali sobie jeszcze wbić dwie bramki. Najpierw w 82 minucie sytuację sam na sam wykorzystał Patryk Wolski a po chwili kopię akcji powtórzył Mariusz Czapiewski, ustalając wynik spotkania na 7:0.

– Dobry sparing na potrenowanie skuteczności przed turniejem w Koszalinie. Chłopcy z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę. Pokazali kilka ciekawych akcji, szkoda, że pod koniec wkradało się trochę rozprężenia i zawodnicy próbowali solowych rajdów, bo wynik mógłby być dużo wyższy – ocenia trener Drutex-Bytovii Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA – STEGNA PARCHOW (seniorzy) 7:0
BRAMKI: 1:0 K. Kropidłowski (11), 2:0 M. Urbański (35), 3:0 S. Jeżewski (49), 4:0 K. Jakusz (56), 5:0 W. Dunst (69), 6:0 P. Wolski (82), 7:0 M. Czapiewski (86).
DRUTEX-BYTOVIA: Ł. Pupka-Lipiński – M. Kaba, W. Dunst, M. Urbański, S. Lublewski, M. Błaszkowski, S. Jeżewski, J. Czucha, K. Kropidłowski, P. Wolski, R. Zagdan oraz M. Czapiewski, K. Jakusz, J. Zdaniukiewicz, R. Domżalski, S. Sobczyński, R. Kamiński.