Aktualności - Junior B<<< Powrót

Szybka i dokładna gra dała 3:0

Od pierwszego gwizdka sędziego pojedynki podopiecznych Adama Zborowskiego i Grzegorza Rzepińskiego na boisku grę prowadziła nasza drużyna. Gospodarze dzielnie bronili dostępu do własnej bramki. Nasi zawodnicy nie mogli poradzić sobie z dobrze zorganizowaną obroną Raduni. Dopiero w 23 min po szybkiej akcji Kacper Chajecki śmiało wszedł z piłką w pole karne i ładnym technicznym strzałem w krótki róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Piłka odbiła się od słupka, po czym wpadła do bramki. Wynikiem 1:0 zakończyła się I połowa spotkania.
W II połowie od początku inicjatywę na boisku przejął nasz zespół, który zaczął szybciej rozgrywać piłkę a ataki naszych zawodników były coraz groźniejsze. Już w 48 min Michał Wdowiak odebrał w środku pola piłkę i prostopadłym podaniem uruchomił Michała Zaborowskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie miał najmniejszych problemów z jego pokonaniem. Cztery minuty później ta sama dwójka piłkarzy w podobny sposób rozegrała piłkę, a Michał Zaborowski pewnie położył bramkarza gospodarzy i praktycznie wszedł z piłką do bramki ustalając wynik meczu na 3:0 dla naszego zespołu. Nasi zawodnicy mieli jeszcze kilka akcji, które mogły zakończyć się zdobyciem bramki, jednak zabrakło szczęścia i zimnej krwi przy ich wykończeniu. W spotkaniu zagrali zawodnicy obu drużyn juniora B.
– Wspólnie z trenerem Grzegorzem Rzepińskim jesteśmy zadowoleni z gry, chłopcy prowadzili szybką i dokładną grę, cierpliwie budując każdą akcję od własnej bramki. Wszyscy zawodnicy zasługują na gratulacje za grę w tym spotkaniu. W nadchodzącym tygodniu w czwartek i w niedzielę zaplanowane są kolejne trzy mecze sparingowe – komentuje trener Drutex-Bytovii Adam Zborowski.

BRAMKI: M. Zaborowski – 2, K. Chajecki.
DRUTEX-BYTOVIA – RADUNIA STĘŻYCA 3:0
M. Majewski, P. Lorbiecki, K. Szymanowski, M. Wdowiak, P. Godwin, P. Misztal, F. Lepak, W. Matuszyński, K. Chajecki. D. Somionka, M. Zaborowski, J. Żmuda-Trzebiatowski, M. Gierszewski, K. Stzrzyżewski, M. Kurs, M. Kukliński.