Aktualności - Junior B<<< Powrót

Pierwszy wiosenny punkt (galeria)

Juniorzy młodsi Adama Zborowskiego zaległym meczem zainaugurowali rundę wiosenną. Od początku drużyna gości narzuciła swój styl gry i zaczęła groźnie atakować. Ich akcje były szybkie i prowadzone z dużym rozmachem prowadząc grę bardzo szeroko rozciągając naszą linię obrony. Niestety dla naszego zespołu, w 7 min meczu po prostych błędach w ustawieniu linii obrony i złych próbach wybicia piłki z naszego pola karnego,zawodnik gości przejął piłkę w polu karnym na lewym skrzydle i praktycznie wyszedł sam na sam z bramkarzem M. Majewskim,którego pokonał technicznym strzałem. Po tej bramce do pracywział się nasz zespół, którego ataki były coraz groźniejsze,niestety brakowało szczęścia przy wykończeniu akcji.Atakując bramkę gości nasi zawodnicy zapominali o obronie i kilkakrotnie zawodnicy Chojniczanki przeprowadzili groźne kontrataki. Można powiedzieć, że w trzech przypadkach goście mieli 100 procentową okazje do zdobycia bramki i mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy bramki. I połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

Druga połowa zaczęła się od wyraźnej przewagi naszego zespołu, który zaczął grać szybciej i podszedł wyżej do przeciwników. Efektem tej gry był rzut karny podyktowany przez sędziego po zagraniu ręką zawodnika gości w polu karnym. Rzut karny w 45 min spotkania zamienił na bramkę Sebastian Jeżewski. Bramka wyrównująca podziała mobilizująca na naszych zawodników, którzy do końca spotkania dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. II połowa rozgrywana była pod dyktando i z przewagą naszego zespołu. Jednak do końca spotkania żadnej drużynie nie udało się zdobyć zwycięskiego gola.

– Jestem bardzo zadowolony z gry moich zawodników, to było bardzo dobre spotkanie, chłopcyw całości wypełnili założeia przedmeczowe,bardzo mocno zaangażowali się w grę i byli cały czas skoncentrowani. Remis 1:1 jest wynikiem sprawiedliwym w przekroju całego meczu, chociaż muszę przyznać, że mieliśmy dużo szczęścia, gdyż zawodnicy Chojniczanki nie wykorzystali trzech 100 procentowych sytuacji bramkowych. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół – ocenił mecz trener Adam Zborowski.

JUNIOR B1:  DRUTEX-BYTOVIA – CHOJNICZANKA 1:1
BRAMKA: Sebastian Jeżewski – 1.
DRUTEX-BYTOVIA: Marcin Majewski,Piotr Godwin (41 Piotr Misztal), Krzysztof Szymanowski, Kacper Grzonka, Przemek Leik, Michał Wdowiak, Kacper Chajecki, Paweł Słowik, Patryk Lorbiecki, Michał Zaborowski, Wiktor Matuszyński, Mariusz Czapiewski, Sebastian Jeżewski (74 Paweł Górny), Damian Somionka, Jędrek Żmuda-Trzebiatowski.