Aktualności - Junior A<<< Powrót

Od początku walczyli o zwycięstwo (galeria)

Od początku bytowski zespół ruszył do ataków i już po 10 minutach powinien przynajmniej prowadzić 3:0, jednak w tym fragmencie zawodziła skuteczność. Gospodarze próbowali kontrować, jednak oprócz dwóch strzałów z 20 metra, które wyłapał Bartosz Ryngwelski nie potrafili zagrozić bytowskiej bramce. W 29 minucie po rzucie rożnym i strzale głową Wojciecha Dunsta goście wyszli na prowadzenie. W ostatniej minucie pierwszej części po ładnej akcji Patryka Wolskiego na 2:0 podwyższył Krzysztof Kropidłowski, pokonując w sytuacji sam na sam golkipera miejscowych.

Drugie 45 minut skuteczniej niż pierwsze rozpoczęli bytowiacy. W 52 minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym lęborczan, strzale w poprzeczkę i dobitce głową Mateusza Kaby zrobiło się 3:0. Po chwili wejście z głębi pola Macieja Błaszkowskiego przyniosło kolejne trafienie. Przy sporej przewadze bytowiaków nastąpiło rozprężenie co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Najpierw trafiając z rzutu wolnego a po chwili z rzutu karnego. Jednak końcówka spotkania należała do Drutex-Bytovii. Kolejne zamieszanie w szesnastce wykorzystał M. Błaszkowski, a w 81 min wynik spotkania na 6:2 ustalił Rafał Zagdan pokonując jeden na jeden bramkarza z Lęborka.

– Mecz taki sobie w wykonaniu chłopaków, spodziewałem się bardziej efektownej gry, przy wyniku 4:0 spore rozluźnienie i strata dwóch bramek co takiemu zespołowi nie powinno się już zdarzać. Jakimś tam usprawiedliwieniem jest to, iż przez 3 tygodnie nie graliśmy żadnego meczu i pewnie brakowało złapania odpowiedniego rytmu. Na szczęście większość zawodników wyleczyła się z drobnych urazów, a do gry po ciężkiej kontuzji po pół roku przerwy wrócił Robert Glapiński – mówi trener Jacek Maszkowski.

POGOŃ LĘBORK – DRUTEX-BYTOVIA 2:6
BRAMKI: 0:1 W. Dunst (29), 0:2 K. Kropidłowski (45), 0:3 M. Kaba (52), 0:4 M. Błaszkowski (57), 1:4 K. Pobłocki (62), 2:4 K. Truszczyński (67), 2:5 M. Błaszkowski (79), 2:6 R. Zagdan (81).
DRUTEX-BYTOVIA: B. Ryngwelski – M. Kaba, P. Brozis (86 K. Jakusz), W. Dunst, R. Domżalski, M. Błaszkowski, S. Jeżewski (87 R. Glapiński), J. Czucha (76 M. Czapiewski), K. Kropidłowski, P. Wolski (81 S. Lublewski), R. Zagdan (87 S. Sobczyński).