Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Zdecydowała pierwsza połowa (galeria)

Można powiedzieć, że starcie Drutex-Bytovii II z Gryfem rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Słupszczanie rozpoczęli spotkanie od objęcia prowadzenia w 4 min po strzale Adriana Solczaka w zamieszaniu podbramkowym. W 23 min Gryf prowadził już dwiema bramkami, gdy w podobnych okolicznościach Mateusza Oszmańca pokonał Karol Świdziński. Na tle grających z poświęceniem słupszczan, piłkarze Drutex-Bytovii prezentowali się słabo i nie potrafili poważniej zagrozić bramce gości. Może poza akcją Samuela Wirkusa, który w 37 min w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza. Chwilę później Gryf spuentował pierwszą połowę przepięknym uderzeniem A. Solczaka w samo okienko.

Po przerwie gra bytowiaków wyglądała lepiej. Zapewne dlatego, że piłkarze Gryfa nie musieli już forsować tempa i mogli skupić się na obronie sowitej zaliczki. Coraz częściej atakujący zawodnicy Drutex-Bytovii w 65 min zdobyli gola. Z dystansu tuż przy słupku przymierzył Mateusz Klichowicz. Gospodarze próbowali pójść za ciosem i stworzyli jeszcze kilka sytuacji, które powinny zakończyć się bramką. Niestety, Bartłomiej Chojnacki w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, a Jakub Wilk minimalnie chybił przy strzale głową. Wynik meczu ustalił Wojciech Wójcik, zdobywając dla Gryfa czwartego gola.

– Chyba już poczuliśmy świąteczny klimat, bo w pierwszej połowie rozdawaliśmy prezenty rywalom. Odrobienie trzech bramek było praktycznie niemożliwe. To, że w drugiej połowie zagraliśmy nieźle, w żadnym razie nie zamazuje złego obrazu całego spotkania. Tak grać nie możemy i chciałbym za to przeprosić kibiców. Chcemy za wszelką cenę zrehabilitować się już w następnym meczu, z Cartusią Kartuzy – mówi trener Artur Kalinowski. D.Z.

DRUTEX-BYTOVIA II – GRYF SŁUPSK 1:4
DRUTEX-BYTOVIA II: M. Oszmaniec – K. Barra, T. Galikowski, J. Kulisz, J. Wilk, M. Szmidke, B. Chojnacki (88 M. Zborowski), M. Stolc (36 S. Wirkus), M. Klichowicz, O. Monterde, M. Stenka (75 M. Nazarko).
BRAMKI: 0:1 A. Solczak (4), 0:2 K. Świdziński (23), 0:3 A. Solczak (37), 1:3 M. Klichowicz (65), 1:4 W. Wójcik (87).