Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Młodzieży zabrakło odwagi

Piłkarze Drutex-Bytovii II Bytów przegrali na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk 0:2. Mecz w Gdańsku nie był porywającym widowiskiem. Zawodnicy miejscowego Jaguara i goście grali bez polotu i rzadko stwarzali okazje bramkowe. W 21 min błąd popełnili bytowiacy. Przy stałym fragmencie gry Paweł Piórkowski tak niefortunnie interweniował w powietrzu, że zamiast wybić piłkę głową, skierował ją do własnej bramki, zupełnie myląc Michała Szromnika. Odpowiedzieć mógł Bartosz Lachowicz, ale w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę. W końcówce pierwszej połowy piłkarze Jaguara podwyższyli na 2:0. Po szybkiej kontrze i dorzuceniu piłki w pole karne celnym strzałem popisał się Roman Zalow. Na początku drugiej połowy o kontaktowego gola mógł się pokusić Samuel Wirkus, jednak w polu karnym nieznacznie minął się z piłką. Nie udało się również B. Lachowiczowi, który z kilkunastu metrów nie trafił w światło bramki. Przez większość czasu gdańszczanie kontrolowali grę i odnieśli zasłużone zwycięstwo. – Zabrakło tego czegoś. Piłkarze, choć młodzi, muszą grać odważniej i częściej brać na siebie odpowiedzialność za kreowanie akcji. Teraz przed nami wyjazd do lidera. Z Wierzycą Pelplin zawsze grało nam się ciężko, ale jedziemy na mecz z założeniem walki o komplet punktów – mówi trener Artur Kalinowski.

JAGUAR GDAŃSK – DRUTEX-BYTOVIA II 2:0
DRUTEX-BYTOVIA II: M. Szromnik – J. Kulisz, P. Piórkowski, M. Szmidke, M. Berent (46 M. Zborowski), K. Barra, O. Monterde, M. Stolc (84 K. Bartelik), S. Wirkus (80 M. Nazarko), M. Stenka, B. Lachowicz (86 J. Świderski).
BRAMKI: 1:0 P. Piórkowski (21-sam.), 2:0 R. Zalow (40).