Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Polegli z liderem, ale po walce

Drutex-Bytovia II Bytów w wyjazdowym starciu przegrała z prowadzącą w tabeli Wierzycą Pelplin 0:2. Choć drużyna z Bytowa na mecz z Wierzycą pojechała w składzie z wieloma młodymi piłkarzami (trener Artur Kalinowski zestawił z młodzieży całą linię obrony), w starciu z liderem poczynała sobie całkiem dobrze. W pierwszej połowie piłkarze Drutex-Bytovii byli stroną przeważającą i kilka razy mogli się pokusić o bramkę. Zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy, gdy po szybkiej kontrze tuż obok słupka uderzył Omar Monterde. Krótko po przerwie szczęście dopisało gospodarzom. Sędzia dopatrzył się faulu Mateusza Kaby i podyktował rzut karny dla pelplinian. Michał Szromnik obronił, ale wobec dobitki Macieja Melera był bez szans. Chwilę później sprawy jeszcze bardziej się skomplikowały, bo za przepychankę czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Lachowicz. Mimo osłabienia, bytowiacy nie dali się zepchnąć do obrony i toczyli z rywalem równorzędną walkę. Niestety, nie udało im się odrobić straty. W doliczonym czasie gry pelplinianie po raz drugi mieli rzut karny po interwencji M. Kaby. Wynik na 2:0 strzałem z jedenastu metrów ustalił Miłosz Manuszewski. – Nie jestem wściekły. Jeśli zawodnicy w kolejnych meczach będą walczyli jak teraz z Wierzycą, o punkty możemy być spokojni – mówi trener A. Kalinowski.

WIERZYCA PELPLIN – DRUTEX-BYTOVIA II 2:0
DRUTEX-BYTOVIA II: M. Szromnik – M. Kaba, M. Błaszkowski, J. Kulisz, P. Piórkowski (87 M. Nazarko), K. Barra, M. Cieślik,
M. Stolc (73 S. Wirkus), O. Monterde, M. Stenka, B. Lachowicz.
BRAMKI: 1:0 M. Meler (50), 2:0 M. Manuszewski (90+2).