Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Lanie po przerwie

W pierwszej połowie meczu z Powiślem zawodnicy rezerw Drutex-Bytovii dyktowali warunki, ale gola nie zdobyli. Po zmianie stron oddali inicjatywę rywalom, przegrywając aż 0:5. Pierwsza połowa meczu nie zwiastowała klęski. Piłkarze Drutex-Bytovii grali szybką piłkę i często gościli pod bramką Powiśla. Już w pierwszym kwadransie wypracowali kilka sytuacji, po których powinni prowadzić. Po indywidualnej akcji i strzale Macieja Stenki gości uratował słupek. Chwilę później z uderzeniem Bartosza Wolskiego z trudem poradził sobie bramkarz. Podobnie z nieco za lekkim strzałem Krystian Barry. Dogodnych okazji nie wykorzystali jeszcze Samuel Wirkus i Konrad Bartelik i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Trudno powiedzieć, co stało się z bytowską drużyną w przerwie meczu, ale po wznowieniu gry gospodarze stanęli. Piłkarze z Dzierzgonia w odstępie zaledwie 6 minut aż trzykrotnie cieszyli się z goli. Mając tak okazałą zaliczkę bramkową, zawodnicy Powiśla skupili się na defensywie i bytowiacy nic nie mogli wskórać. W dodatku w końcówce spotkania rywale wyprowadzili szybkie kontry, które przyniosły im jeszcze dwie bramki i w efekcie zwycięstwo 5:0. – Wynik trochę za wysoki, bo goście nie mieli specjalnej przewagi, ale byli skuteczni. Po pierwszej, dobrej w naszym wykonaniu połowie, byłem zszokowany tym, co zobaczyłem w drugiej. Tak nie możemy grać – mówi trener Artur Kalinowski.

DRUTEX-BYTOVIA II – POWIŚLE DZIERZGOŃ 0:5
DRUTEX-BYTOVIA II: M. Szromnik – T. Galikowski, J. Kulisz, P. Piórkowski (81 J. Świderski), M. Błaszkowski, K. Bartelik (59 M. Zborowski), B. Wolski (75 M. Nazarko), M. Stolc (75 M. Berent), K. Barra, S. Wirkus, M. Stenka.
BRAMKI: 0:1 M. Pietrzyk (55), 0:2 M. Pietrzyk (58), 0:3 P. Galeniewski (61), 0:4 S. Krysiński (85), 0:5 P. Galeniewski (90).