Aktualności - Junior A<<< Powrót

Zrównali się z liderem (galeria)

Do potyczki z zespołem KTS-K bytowski zespół przystąpił bez kontuzjowanego Bartosza Ryngwelskiego i pauzującego za żółte kartki Macieja Błaszkowskiego. Od początku spotkania trwała zacięta walka w środku pola. Roślejsi zawodnicy z Luzina wygrywali pojedynki na kole środkowym, jednak nic z nich nie wynikało. Dopiero w 20 min szybka kontra i idelany strzał w okienko jednego z rywali przyniósł im nieoczekiwane prowadzenie. Pięć minut później mogło być jeszcze gorzej, gdy sędzia wskazał na rzut karny po przypadkowym faulu Mateusza Kaby. Jednak rewelacyjnie w bramce spisał się Marcin Majewski, broniąc jedenastkę. Od tego momentu większego wigory nabrali bytowiacy. Do wyrównania w 29 minucie doprowadził fenomenalnym strzałem w długi róg bramki Patryk Wolski. W 40 minucie po ładnej akcji piłkę na 8 metrze otrzymał Krzysztof Kropidłowski i wyprowadził bytowski zespół na prowadzenie, strzelając od poprzeczki w bramkę rywali.

Druga część to już dominacja gospodarzy. W 51 minucie po rzucie wolnym najlepiej zachował się w polu karnym Piotr Brozis pakując z najbliższej odległości futbolówkę do siatki. Goście tylko raz w tej części groźniej zaatakowali, lecz po wrzucie z autu w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się bytowski bramkarz, popisując się refleksem po strzale głową z 3 metra. W 70 min wynik spotkania ustalił zdobywca pierwszej bramki P. Wolski, po raz drugi popisując się kapitalnym strzałem, tym razem z 18 metra. Choć wynik mógł być wyższy, a najlepszą okazję zmarnował w 89 min. Seweryn Lublewski to mecz zakończył się rezultatem 4:1.

– Bardzo obawiałem się tego meczu, gdyż po pierwsze rywale, choć zajmują 3 od końca miejsce, to jednak wygrali z Gryfem w Słupsku (mecz zweryfikowany na 3:0 dla Gryfa), czy zremisowali z liderem rozgrywek Czarnymi Pruszcz Gdański. Po drugie zagraliśmy w tym meczu bez dwóch naszych podstawowych piłkarzy B. Ryngwelskiego i M. Błaszkowskiego. A po trzecie zespół na początku spotkania był już w ciężkiej sytuacji przegrywając 0:1 i mięć rzut karny przeciwko sobie.  Cieszę się, że zespół podniósł się z ciężkiej sytuacji. Fajnie, że M. Majewski, czy Michał Zaborowski z juniorów młodszych trenera Adama Zborowskiego dołożyli cegiełkę do tego zwycięstwa. Teraz czekają nas dwa bardzo ciężkie mecze. Z trzecim zespołem w tabeli oraz tydzień później z liderem Czarnymi Pruszcz Gdański. Mam nadzieję, iż zawodnicy pójdą za ciosem i pokażą wielki charakter, co częściowo dzisiaj zostawili na boisku – komentuje trener Drutex-Bytovii Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW – KTS-K Luzino 4:1
BRAMKI: 1:1 P. Wolski (29), 2:1 K. Kropidłowski (40), 3:1 P. Brozis (51), 4:1 P. Wolski (70).
DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – P. Brozis, M. Kaba, W. Dunst (76 R. Domżalski), M. Urbański, M. Czapiewski, S. Jeżewski (84 S. Sobczyński), J. Czucha (81 M. Zaborowski), P. Wolski (87 R. Glapiński), K. Kropidłowski (67 S. Lublewski), R. Zagdan (89 K. Jakusz).

TAGI:

Comments are closed.

1 LIGA WOJEWÓDZKA
JA - JUNIOR STARSZY
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1KP Starogard Gd.49211542531241
2Chojniczanka47211524642242
3Drutex-Bytovia45211362552233
4Czarni Pruszcz Gd.44211425592237
5Jaguar Gdańsk39221237603525
6Gryf Słupsk38211155562729
7Bałtyk Gdynia35211128513714
8Gryf Wejherowo33211038483216
9Żuławy Nowy Dwór Gd.122240184166-25
10GOSRiT Luzino92030171265-53
11Karol Pęplino92130181585-70
12Orzeł Trąbki Wielkie4201118695-89
wiecej »