Aktualności - Junior B<<< Powrót

Utrzymali zwycięstwo do końca (galeria)

Mecz rozgrywany był przy upalnej pogodzie co dawało się we znaki zawodnikom obu drużyn. Od początku spotkania nasi zawodnicy narzucili swój styl gry i to oni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, chociaż przeciwnicy zdołali kilka razy stworzyć groźne ataki. Gra prowadzona była w szybkim tempie i nasz zespół przeprowadzał coraz groźniejsze ataki na bramkę gospodarzy. Jednak na bramki trzeba było długo czekać, bo aż do 25 min kiedy kapitalnym strzałem z pierwszej piłki z 25 m popisał się Paweł Słowik i pokonał bramkarza Polonii. Po bramce gra naszego zespołu była jeszcze lepsza, była płynna i obfitowała w wiele ciekawych zagrań. W 33 min ponownie do piłki na prawej stronie doszedł P. Słowik, który dograł do wychodzącego na czystą pozycję M. Zaborowskiego, który na raty po dwóch strzałach zdobył drugą bramkę dla naszego zespołu. Na przerwę nasz zespół schodził z dwubramkową przewagą. Jednak na przerwie po zawodnikach było widoczne duże zmęczenie.

W drugiej połowie zawodnicy gospodarzy przyspieszyli grę i to oni zaczęli kontrolować grę na boisku. W 44 min pięknym strzałem popisał się P. Słowik, którego strzał obronił fantastycznie interweniujący bramkarz Polonii. Nasi zawodnicy oddali pole w środowej części boiska i to zawodnicy Polonii byli częściej przy piłce i groźnie atakowali. W 75 min po szybkim kontrataku prawą stronę boiska po wymianie czterech podań zdobyli bramkę kontaktową na 1:2. Niedługo się jednak z tego faktu cieszyli, bo kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z ok. 18 m popisał się K. Chajecki, który mocnym i precyzyjnym strzałem obok muru zawodników Polonii pokonał bramkarza gospodarzy, który nie miał nic do powiedzenia. Niestety w końcówce meczu zawodnicy Polonii ponownie prawą stroną boiska przeprowadzili szybki atak, po którym zdobyli w 79 min drugą bramkę. Sędzia doliczył 3 min dodatkowego czasu gry, ale nasi zawodnicy nie dopuścili już zawodników gospodarzy do stworzenia sytuacji podbramkowych.

– Cieszy mnie wygrana i jestem zadowolony z gry moich zawodników, ale tylko w pierwszej połowie, gdzie widać było walkę i chęć do gry. II połowę meczu chłopcy odpuścili i dosłownie „chodzili” po boisku oddając inicjatywę w grze zawodnikom gospodarzy. Wpływ na taką grę miała pewnie upalna pogoda, ale zawodnicy obu zespołów grali w tych samych warunkach i większą świeżość widać było u przeciwników. Mimo wszystko chłopakom należą się gratulację za wygraną w tym pojedynku – komentuje trener Adam Zborowski.

JUNIOR B1: POLONIA GDAŃSK – DRUTEX-BYTOVIA 2:3
BRAMKI:  P. Słowik – 1, M. Zaborowski – 1, K. Chajecki – 1.
DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – M. Wdowiak, K. Szymanowski, K. Grzonka, M. Zaborowski, P. Godwin (50 K. Zblewski), K. Cecot, P. Misztal (75 D. Somionka), K. Chajecki, P. Słowik, P. Leik.