Aktualności - Junior A<<< Powrót

Ważne zwycięstwo w Gdańsku (galeria)

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga bytowiaków, którzy w 10 minucie powinni otrzymać rzut karny po faulu na Krzysztofie Kropidłowskim, jednak sędzia nie wskazał na jedenastkę. Chwilę później ładna akcja trójki ofensywnych graczy zakończyła się strzałem Patryka Wolskiego w słupek, po chwili na strzał zdecydował się K. Kropidłowski i piłka centymetry minęła spojenie bramki gospodarzy. Pod bramką Łukasza Pupki Lipińskiego tylko raz zrobiło się groźnie, gdy z rzutu wolnego z 30 metrów piłkę tuż obok słupka posłał jeden z piłkarzy Polonii. Goście ciągle dążyli do objęcia prowadzenia i w 32 minucie dopięli swego. Idealne podanie K. Kropidłowskiego na 8 metr do Sebastiana Jeżewskiego musiało się skończyć golem i tak się też stało, gdy Seba przyłożył obok bezradnego bramkarza. Chwilę później powinno być 2:0, gdy z prawej strony dorzucał P. Wolski a na 7 metrze głową strzelał K. Kropidłowski, jednak piłka poleciała nad bramką. Kolejna akcja i kolejne zagrożenie, tym razem S. Jeżewski minął obrońcę i bramkarza i z ostrego konta wyłożył piłkę na 5 metr, jednak Wojciecha Dunsta uprzedził jeden z obrońców.

Druga część zaczęła się rewelacyjnie dla Drutex-Bytovii, bo już dwie minuty po wznowieniu do siatki trafił S. Jeżewski. 10 min później strzelec dwóch bramek mógł ustrzelić hattricka, gdy wyszedł od połowy boiska sam na sam z bramkarzem i gdy już oddawał strzał wślizgiem, zablokował go jeden z goniących obrońców i piłka przeleciała obok słupka. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę i coraz bardziej spychali gości pod własną bramkę. W 61 min na strzał z 20 metra zdecydował się gdański napastnik i piłka trafiła pod poprzeczkę bytowskiej bramki. Na 14 minut przed końcem miejscowi wyrównali stan spotkania za sprawą rzutu karnego. Jednak ostatnie słowo należało do Drutex-Bytovii. Akcja lewym skrzydłem Roberta Glapińskiego i zagranie w pole karne do P. Wolskiego, który został podcięty przez jednego z przeciwników przyniosła jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się K. Kropidłowski i to bytowiacy wywieźli z trudnego terenu 3 punkty.

– Pierwsze 60 minut to pełna kontrola naszej drużyny, do tego momentu powinniśmy trafić przynajmniej jeszcze z dwa razy. Później chłopacy uwierzyli, chyba że dowiozą wynik do końca, co się zemściło. Na szczęście pokazali charakter i dopięli swego. Dzisiaj zagraliśmy bez dwóch podstawowych zawodników, Bartosz Ryngwelski z powodu kontuzji raczej nie zagra już do końca sezonu, a Rafał Zagdan pauzował za żółte kartki, jednak godnie go zastąpił S. Jeżewski dwukrotnie trafiając do siatki. Za tydzień mecz na szczycie w Bytowie podejmujemy lidera rozgrywek Czarnych Pruszcz Gdański i mam nadzieję, że piłkarze pokażą, na co ich stać – skomentował trener Jacek Maszkowski.

JUNIOR A: POLONIA GDAŃSK – DRUTEX-BYTOVIA 2:3
BRAMKI: 0:1 S. Jeżewski (32), 0:2 S. Jeżewski (47), 1:2 M. Orłowski (61), 2:2 K. Chmura (76-k), 2:3 K. Kropidłowski (82-k).
DRUTEX-BYTOVIA: Ł. Pupka-Lipiński – M. Kaba, P. Brozis, M. Urbański, W. Dunst, M. Błaszkowski, J. Czucha, M. Czapiewski (85 S. Lublewski), K. Kropidłowski (90+2 R. Domżalski), P. Wolski, S. Jeżewski (79 R. Glapiński).