Aktualności - Junior A<<< Powrót

Już tylko krok do sukcesu

W jednym z najważniejszych spotkań w sezonie górą okazała się ekipa Jacka Maszkowskiego pokonując 2:0 dotychczasowego lidera Czarnych Pruszcz Gdański. Niesamowicie naładowani bytowiacy od początku rzucili się do agresywnych odbiorów piłki. Choć pierwsze minuty były bardzo nerwowe, to jednak dobrze wykonywane stałe fragmenty przez Macieja Błaszkowskiego i Krzysztofa Kropidłowskiego siały popłoch w obronie gości. W 10 minucie precyzyjne wykonanie rzutu rożnego przyniosło prowadzenie piłkarzom z Bytowa, a strzelcem bramki okazał się Wojtek Dunst trafiając głową do siatki. Kolejne wrzutki w pole karne mogły przynieść podwyższenie wyniku jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. W 27 minucie dobra akcja lewą stroną Rafała Zagdana i dogranie piłki na róg pola karnego do Patryka Wolskiego mogło przynieść drugą bramkę, jedna piłka po strzale Wolusia minęła światło bramki.

Druga część to kolejne akcje bytowiaków i niewykorzystane sytuacje. Najpierw Sebastian Jeżewski nie trafił do siatki z 8 metrów, po chwili po raz kolejny głową uderzał W. Dunst posyłając piłkę nad bramką. W 70 min. kolejne dośrodkowanie i strzał głową W. Dunsta trafił w słupek i choć zamieszanie pod bramką było spore to jednak przyjezdni wybili futbolówkę. Trzy minuty później gospodarze dopięli swego. Kolejny rzut wolny z 30 metrów dorzucał M. Błaszkowski i na 7 metrze obrońca z Pruszcza wpakował piłkę do własnej bramki. Goście przez cały mecz nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę Drutex-Bytovii i tylko dwukrotnie po dorzuceniach ze środka boiska z rzutów wolnych zagrozili bytowskiej bramce, jednak bardzo dobrze w niej spisał się Łukasz Pupka Lipiński. Choć do końca spotkania bytowiacy powinni zdobyć jeszcze przynajmniej jedną bramkę, a najlepszą sytuację zmarnował Seweryn Lublewski w ostatniej akcji meczu nie trafiając z 5 metrów do pustej bramki to jednak mecz zakończył się wynikiem 2:0.

– Co można powiedzieć po takim meczu? hmm, przede wszystkim pogratulować chłopakom walki, włożonego zdrowia i serducha w to spotkanie. Miło się słucha pozytywnych komentarzy od trenerów pierwszego zespołu seniorów, że niespodziewali się takiej determinacji, walki o każdy metr boiska. Do końca ligi został jeden mecz w Chojnicach więc jeszcze nie świętujemy, choć miło zostać liderem Ligi Wojewódzkiej – mówi trener Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA – CZARNI PRUSZCZ GD. 2:0
BRAMKI: 1:0 W. Dunst (10), 2:0 samobójcza (73).
DRUTEX-BYTOVIA: Ł. Pupka-Lipiński – M. Kaba, P. Brozis, W. Dunst, M. Urbański (87 R. Domżalski), M. Błaszkowski, M. Czapiewski (90+1 S. Lublewski), S. Jeżewski (59 R. Glapiński (68 J. Czucha), K. Kropidłowski, P. Wolski, R. Zagdan.