Aktualności - Junior A<<< Powrót

Historyczna chwila (galeria 2)

Przez pierwsze 40 minut dominacja dobrze grających bytowiaków nie podlegała dyskusji. Kilka szybko zagranych akcji przyniosło 100% sytuacje, przed którymi stanęli Jakub Czucha, Rafał Zagdan, Krzysztof Kropidłowski czy Patryk Wolski. W 12 minucie ładne dogranie z prawej strony Rafała Zagdana przyniosło prowadzenie, gdy do siatki piłkę skierował P. Wolski. Kolejne minuty i kolejne akcje gości. W 32 minucie na 2:0 powinien podwyższyć R. Zagdan, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak, zamiast zagrać do stojącego na 6 metrze Mariusza Czapiewskiego sam zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta i piłka poszybowała nad bramką miejscowych. Niespodziewanie w 38 min pierwsza wrzutka gospodarzy z rzutu wolnego przyniosła wyrównanie, gdy z najbliższej odległości piłkę do siatki wbił jeden z zawodników z Chojnic. 6 min później zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo, gdy nieporozumienie bytowskiego obrońcy z bramkarzem wykorzystał skrzydłowy Chojniczanki.

Druga część rozpoczęła się nerwowo dla gości, którzy zaraz na początku mogli stracić trzecią bramkę, lecz bardzo dobrze spisał się Łukasz Pupka-Lipiński. Od tego momentu znowu tępa nabrali bytowiacy. Kilka akcji i w dalszym ciągu w tym meczu brakowało skuteczności. Dopiero w 63 minucie w sporym zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się kaptan zespołu Mateusz Kaba trafiając do siatki rywali. Chwilę później Drutex-Bytovia powinna wyjść na prowadzenie, lecz strzał Macieja Błaszkowskiego minął minimalnie światło bramki. Najlepszą okazję w końcówce spotkania miał R. Zagdan, lecz w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z golkiperem z Chojnic.

Remis na boisku w Chojnicach niezależnie od wyniku w Pruszczu dał zwycięstwo zawodnikom Drutex-Bytovii w rozgrywkach wojewódzkich i możliwość udziału w barażach o Centralną Ligę Juniorów.

– Mecz rozpoczęliśmy rewelacyjnie, kilka składnych akcji i bramka chyba za bardzo uśpiły chłopaków, bo praktycznie przez 40 min gospodarze nie przedarli się w nasze pole karne. No i taka jest piłka, że starczyło 5 minut i zrobił się kłopot. Na szczęście po nerwowym początku drugiej części chłopacy poukładali sobie grę i udało się wcisnąć wyrównującą bramkę, co spowodowało, iż nie musieliśmy się oglądać na inne wyniki i można było zacząć świętować wygranie ligi – komentuje trener Jacek Maszkowski.

CHOJNICZANKA – DRUTEX-BYTOVIA 2:2
BRAMKI: 0:1 P. Wolski (12), 2:2 M. Kaba (63).
DRUTEX-BYTOVIA: Ł. Pupka-Lipiński – M. Kaba, P. Brozis, W. Dunst, M. Urbański, M. Błaszkowski, J. Czucha, P. Wolski, M. Czapiewski, K. Kropidłowski, R. Zagdan.