Aktualności<<< Powrót

Minimalnie gorsi od Chrobrego

Dla naszego klubu gra w barażach o Centralną Ligę Juniorów to wydarzenie bez precedensu. O juniorską ekstraklasę podopieczni Jacka Maszkowskiego walczą z Chrobrym Głogów. Pierwsze spotkanie rozegrane zostało na wyjeździe.

W pierwszych dziesięciu minutach obie drużyny spokojnie rozgrywały piłkę i „badały się nawzajem”. „Czarne Wilki” starały się grać wysokim pressingiem, co znacznie utrudniało rozgrywanie piłki gospodarzom. Pierwsze celne strzały w tym meczu oddali zawodnicy Drutex-Bytovii. W 16. minucie Maciej Błaszkowski uderzył jednak wprost w bramkarza. W 30. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Napastnik Chrobrego przelobował Pupka Lipiński, ale Mateusz Kaba w ostatniej chwili wybił futbolówkę z linii bramkowej!

W 35. minucie wydawało się, że Chrobry zdobył pierwszą bramkę. Futbolówka wpadła do siatki, ale arbiter podniósł chorągiewkę. W końcówce świetnie bronił nasz golkiper, ale ostatecznie gospodarze dopięli swego. Autorem bramki został Damian Stachurski, który dobił piłkę, która odbiła się najpierw od poprzeczki.

W drugiej części gry tempo było wyraźnie słabsze. Drutex-Bytovia częściej utrzymywała się przy piłce. Bardzo aktywny był na początku Rafał Zagdan, który wychodził na prostopadłe podania, brakowało mu jednak dokładności w ostatniej fazie akcji.

W 73. minucie kolejny raz swoje umiejętności mógł zaprezentować bramkarz „Czarnych Wilków”, który sparował uderzenie z dystansu. Po chwili to my stworzyliśmy sobie dogodną sytuację, ale Patryk Wolski huknął nad bramką Chrobrego.

W 84. minucie świetnie obrońcom urwał się Zagdan, ale nie trafił czysto w piłkę z ostrego kąta. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromną wygraną Chrobrego. Rewanż zostanie rozegrany w Bytowie 25 czerwca w niedzielę o godzinie 15:00.

Wyjściowy skład Drutex-Bytovii: : Łukasz Pupka Lipiński – Maciej Błaszczkowski, Piotr Brozis, Jakub Czucha, Wojciech Dunst, Sebastian Jeżewski, Mateusz Kaba, Krzysztof Kropidłowski, Marcin Urbański, Patryk Wolski, Rafał Zagdan.