Aktualności<<< Powrót

Zostajemy w Nice 1 Lidze!

Drutex-Bytovia zostaje w Nice 1 Lidze! Po ambitnej walce nasz zespół rzutem na taśmę zapewnił sobie grę w barażach. W barażowym dwumeczu z Radomiakem Radom okazaliśmy się wyraźnie lepsi. U siebie wygraliśmy 4:0, a na wyjeździe 2:0. Duża w tym również zasługa trenera Adriana Stawskiego, który przejął zespół w trudnym momencie, a mimo to potrafił odbudować drużynę.

Tempo rewanżowego meczu w Radomiu od początku nie zachwycało. Radomiak długo utrzymywał się przy piłce , ale za każdym razem, gdy zbliżał się do naszego pola karnego, tracił w prosty sposób futbolówkę. Najaktywniejszy był Paweł Tarnowski, który najpierw został zablokowany, a później trafił wprost w Mateusza Oszmańca.

Druga połowa należała już do Drutex-Bytovii. W 51. minucie fatalny błąd przy rozgrywaniu popełnili gospodarze. Surdykowski przejął piłkę i oddał Rzuchowskiemu, który pewnym strzałem pokonał Adamczyka. Od tego momentu Radomiak nie miał już na nic ochoty. My graliśmy piłką, a gospodarze się przyglądali. W 59. minucie Surdykowski po bardzo ładnym podaniu Poczobuta stanął oko w oko z golkiperem, ale rywal okazał się lepszy.

W końcówce piłkę w polu karnym dostał Stanisławski, ale poprawiał sobie ją zbyt długo aż został zablokowany. W 75. minucie rzut wolny wykonywał Sebastian Kamiński, który dośrodkował do Rzuchowskiego, a ten przedłużył lot futbolówki, który zakończył się w bramce Radomiaka.

W 86. minucie kapitalną interwencję zanotował Mateusz Oszmaniec, który wybronił strzał Leonardo.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą wygraną i to my mogliśmy cieszyć się z tego, że w przyszłym sezonie zagramy w Nice 1 Lidze!