Aktualności<<< Powrót

CLJ nie dla Drutex-Bytovii (galeria)

Drutex-Bytovia zremisowała 1:1 z Chrobrym Głogów. W ostatecznym rozrachunku głogowianie w dwumeczu wygrali 2:1.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych Jacka Maszkowskiego. W 10. minucie Damian Stachurski wyprowadził Chrobrego na prowadzenie i od tej chwili awans do Centralnej Ligi Juniorów bardzo się oddalił. „Czarne Wilki” próbowały szarpać i walczyć. W 36. minucie Krzysztof Kropidłowski wykorzystał nieporozumienie w defensywie gości i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł właśnie Kropidłowski, ale świetnie wyczuł go Paluch.

Kropidłowski zrehabilitował się jeszcze w 45. minucie. Skrzydłowy ustawił sobie piłkę na 20. metrze i przepięknym strzałem pokonał golkipera Chrobrego. Tym golem Drutex-Bytovia wlała nadzieję w serca kibiców, którzy licznie przyszli na stadion.

W drugiej części gry sędzia podjął wątpliwą decyzję i podyktował rzut karny dla Chrobrego. Według Konrada Aluszyka Pupka Lipiński faulował napastnika. Nasz golkiper nie zgadzał się z tą decyzją. Ostatecznie jednak bramkarz Drutex-Bytovii obronił jedenastkę i dalej byliśmy w grze.

Ciężko było nam jednak stworzyć dogodną sytuację. Dodatkowo mecz kończyliśmy w 9. Najpierw drugą wątpliwą żółtą kartkę dostał Maciej Błaszkowski. W końcówce boisko opuścił jeszcze Jakub Czucha, który faulował zawodnika Chrobrego wychodzącego na czystą pozycję. Pod koniec meczu w polu karnym Chrobrego Głogów faulowany był Rafał Zagdan, ale gwizdek sędziego… milczał.

Ostatecznie zremisowaliśmy drugie spotkanie barażowe i Chrobry wygrał dzięki zwycięstwu na własnym stadionie.

Drutex-Bytovia – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
0:1 Damian Stachurski 10′
1:1 Krzysztof Kropidłowski 45′

Wyjściowy skład Drutex-Bytovii: Łukasz Pupka Lipiński – Maciej Błaszkowski, Piotr Brozis, Wojciech Dunst, Sebastian Jeżewski, Mateusz Kaba, Krzysztof Kropidłowski, Marcin Urbański, Patryk Wolski, Rafał Zagdan, Mariusz Czapiewski.