Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Bez punktów z faworytem (galeria)

Po 48 godzinach od spotkania z Pogonią Lębork odbył się kolejny mecz Drutex-Bytovii II w ramach 4 ligi. Na nowym obiekcie w Stężycy bytowiaków podejmowała miejscowa Radunia i po dwóch golach w pierwszej części gry wygrała 2:0.

Z doświadczonymi miejscowymi zawodnikami nasza młodzież radziła sobie nie najgorzej, choć Radunia już w pierwszych 10 minutach stworzyła sobie dobre okazje do wyjścia na prowadzenie to jednak bardzo dobrze w bramce spisał się Michał Szromnik. Od 10 minuty coraz śmielej zaczęli sobie poczynać bytowiacy, najpierw dwie ładne akcje przeprowadzili lewą stroną, gdzie Krzysztof Kropidłowski dwukrotnie przestrzelił raz obok dalszego słupska z rogu szesnastki, a raz z 7 metra trafił w boczną siatkę. Gospodarze kolejne groźne akcje stwarzali w 24 i 27 minucie jednak dobrze zachowywała się w końcowej fazie bytowska defensywa z M. Szromnikiem na czele. Niestety akcja prawą stroną z 32 minuty przyniosła prowadzenie piłkarzom ze Stężycy, gdy płaskie zagranie na 8 metr wykorzystał Artur Formela trafiając jeszcze w próbującego blokować strzał Tomasza Galikowskiego i piłka wpadła do bytowskiej siatki. Po stracie bramki mogło nastąpić szybkie wyrównanie, kiedy to T. Galikowski urwał się prawą stroną i zagrał na 7 metr do nadbiegającego Mariusza Czapiewskiego, który uderzył z pierwszej piłki, jednak bramkarz Raduni fenomenalnie wybronił. W 38 min miejscowi podwyższyli prowadzenie. Dobre zagranie ze środka pola do wychodzącego na czystą pozycję napastnika spowodowało, iż ten ostatni sprytnie przelobował bytowskiego golkipera, choć do ostatniej chwili gonili piłkę M. Szromnik i Wojciech Dunst to jednak ta wpadła do bytowskiej bramki. W 40 minucie miała sytuację spora kontrowersja, gdy w polu karnym został ścięty K. Kropidłowski, jednak sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

W drugiej części bytowiacy z minuty na minutę opadali z sił a gospodarze prowadząc 2:0, zwalniali tempo gry, czym ta część spotkania nie była tak atrakcyjna, jak pierwsza. Oprócz paru dobry okazji ze strony Raduni oraz strzału Wojciecha Gostomskiego i dośrodkowania Patryka Wolskiego drugie 45 nie przyniosło większych emocji i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem miejscowych.

– Gratulacje dla przeciwników za wygraną oraz za fajny obiekt, na którym aż miło się gra. W Stężycy zebrała się cała paka bardzo doświadczonych zawodników grających do niedawna po 2 czy 3 ligach, a nawet pierwszych (Artur Formela). Na pewno jest to jeden z głównych faworytów tych rozgrywek i z takim obiektem życzę im awansu. My na tle tej drużyny zaprezentowaliśmy się dobrze, nie można odmówić chłopakom zaangażowania i walki o każdy metr boiska, a także w niektórych fragmentach umiejętności. Szkoda, że nie udało nam się strzelić bramki, bo przynajmniej w pierwszej części były ku temu okazje – komentuje Jacek Maszkowski.

RADUNIA Stężyca – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 2:0

BRAMKI: 1:0 A. Formela (32), 2:0 D. Kugiel (38).

RADUNIA: P. Kotłowski – Ch. Domaschke (85 R. Zbrzyzny), P. Karasiński, D. Klawikowski, D. Gębiś, J. Kulwikowski, A. Wysiecki, A. Kaszuba (90+1 A. Skierkowski), A. Formela, M. Łuczak (78 B. Stencel), D. Kugiel (66 B. Troka).

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Szromnik – M. Kaba, W. Dunst (76 P. Brozis), T. Galikowski, M. Urbański, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski (88 M. Wdowiak), P. Wolski (85 W. Gostomski), M. Czapiewski (46 S. Jeżewski), M. Szmidke, R. Zagdan.

ŻÓŁTE KARTKI: W. Dunst, R. Zagdan, K. Kropidłowski.

SĘDZIOWIE: M. Bieszke – P. Chacuk – W. Płókarz.