Aktualności - Junior B<<< Powrót

Druga wygrana z rzędu (galeria)

Początek zaległego meczu należał do gospodarzy, którzy co chwilę nękali obrońców Startu, jednak to goście jako pierwsi zdobyli bramkę z rzutu karnego, podyktowanego za faul w polu karnym. W ostatniej minucie pierwszej połowy Drutex-Bytovia wyrównuje po ładnym podaniu K. Ebertowskiego, a na listę strzelców wpisuje się Fili Zblewski.

Na początku drugiej połowy Drutex-Bytovia w końcu „odpaliła” i już w drugiej minucie po pięknym ataku pozycyjnym akcję zakończył F. Zblewski. Zdobywając swojego drugiego gola. W 47. minucie bramkę na 3:1 po stałym fragmencie gry i strzałem głową zdobywa K. Zblewski. W 60. minucie dogodną sytuację marnują goście, a dokładnie napastnik, który najpierw uderza w obrońcę na linii bramkowej, a później przenosi piłkę nad poprzeczką.

Gospodarze szukali podwyższenia, ale dogodną sytuację niestety zmarnował „Michu” (Michał Leik) uderzając wprost w ręce bramkarza. Swoją szansę wypracował sobie Wolski (skuteczną obroną popisał się bramkarz), także Treder, który z 18 metra uderzył w słupek. Na koniec „Radziu” (Radosław Leik) z 30 metrów posłał silne uderzenie w poprzeczkę.

– Cieszą 3 punkty, które dzisiaj zdobyliśmy. Nad grą ciągle pracujemy i poświecimy temu jeszcze więcej czasu na treningach, aby była ładniejsza dla oka i skuteczniejsza. Najważniejsze, że mimo gorszych fragmentów w grze potrafimy zdobyć komplet punktów – mówił trener Mateusz Śmigiel.

Sobotni mecz z Jantarem Ustka został przełożony na 6 września na godzinę 18:30.

DRUTEX-BYTOVIA – START MIASTKO 3:1

BRAMKI: F. Zblewski x2, K. Zblewski

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, K. Ebertowski (77’ M. Gierszewski), D. Kowalonek, P. Leik, K. Żmuda- Trzebiatowski (60’ P. Gawin), D. Somionka (57’ Ł. Marcinkowski), J. Malich (51’ B. Wolski), M. Leik (72’ W. Treder), K. Zblewski (68’ M. Wirkus), R. Leik, F. Zblewski (77’ M. Kukla).