Aktualności - Junior A<<< Powrót

Pewna wygrana z Karolem Pęplino (galeria)

W sobotę drugi swój mecz w tym sezonie rozegrali juniorzy starsi Drutex-Bytovii. O godz. 11.00 podejmowali zespół Karola Pęplino i wygrali 4:1, choć do przerwy remisowali 1:1.

Od początku zarysowała się spora przewaga bytowiaków, którzy już w pierwszej minucie mogli objąć prowadzenie. Błąd obrony gości próbował wykorzystać Sebastian Jeżewski, który wdarł się w pole karne i wycofał piłkę do nadbiegających partnerów, jednak ci minęli się z futbolówką. W 13. minucie gospodarze dopięli swego. Daleki wrzut z autu i strzał głową z 5 metra Jakuba Cierockiego przyniósł prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0, gdy na linii 16 metra skiksował jeden z obrońców Karola i dobrą sytuację miał Michał Wdowiak, jednak, zamiast przyjąć futbolówkę spróbował strzału bez przyjęcia i futbolówka poleciała daleko od bramki. Kolejne groźne sytuacje tworzyły się po stałych fragmentach, lecz brakowało kropki nad i w zamieszaniach w szesnastce gości. Nieoczekiwanie w 30. minucie pęplinianie doprowadzili do wyrównania. Strzał z rogu pola karnego sparował Marcin Majewski, a tam z najbliższej odległości do siatki trafił napastnik przyjezdnych. Choć do końca pierwszych 45. minut bytowiacy próbowali wyjść na prowadzenie, to jednak zawodziła skuteczność, podobnie jak w ostatniej minucie jednego z przeciwników, którego w ostatniej chwili w polu karnym zablokowali obrońcy z Bytowa.

Druga połowa to już wyraźna dominacja bytowiaków, którzy już po trzech minutach objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony R. Domżalskiego na bramkę zamienił strzałem głową S. Jeżewski. Kolejne akcje bytowiaków zaowocowały trzecią bramką, gdy prostopadłą piłkę zagrał Maciej Błaszkowski, dopadł do niej Karol Cecot i posłał po ziemi obok bezradnego bramkarza. Pięć minut później swoją drugą asystę zaliczył M. Błaszkowski, przesunięty w przerwie spotkania na pozycję napastnika. Zagranie wzdłuż bramki zamknął z najbliższej odległości Kacper Chajecki i gospodarze prowadzili 4:1. W 72. minucie znakomitą sytuację do podwyższenia miał J. Cierocki, gdy minął na linii pola karnego jednego z obrońców i w sytuacji sam na sam mocno uderzył na bramkę, lecz z najwyższym trudem piłkę na róg wybił bramkarz gości. Do końca spotkania bytowiacy walczyli o kolejne gole, jednak zawodziła skuteczność pod bramką przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

– Zdecydowanie lepszy mecz w naszym wykonaniu niż ten sprzed tygodnia. Dużo lepiej funkcjonowała defensywa, choć nie ustrzegła się błędu. Kilka bardzo fajnych akcji w drugiej części spotkania i zasłużone zwycięstwo – komentuje Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – KAROL Pęplino 4:1

BRAMKI: 1:0 J. Cierocki (13), 1:1 W. Kuźnia (30), 2:1 S. Jeżewski (48), 3:1 K. Cecot (61), 4:1 K. Chajecki (66).
DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – P. Brozis, K. Szymanowski, M. Wdowiak (80 R. Kamiński), R. Domżalski, M. Błaszkowski, K. Cecot (77 P. Lorbiecki), S. Jeżewski (86 J. Żmuda-Trzebiatowski), M. Czapiewski (89 S. Sobczyński), K. Chajecki, J. Cierocki.

KAROL: D. Dorawa – Sz. Wołoszczak (54 J. Jaszczyszyn), M. Piotrowski (62 J. Bednarek), G. Furmańczyk, M. Kalinowski, M. Szewczyk (62 M. Marsz), K. Szymczyk (75 K. Kowalewski), W. Kuźnia, D. Karkocki, A. Pietrasiński, K. Romejko (66 K. Lubański).

ŻÓŁTE KARTKI: S. Jeżewski – M. Szewczyk.

SĘDZIOWIE: S. Myszk – K. Lipski – J. Nowicki.