Aktualności<<< Powrót

Miedź Legnica – Drutex-Bytovia 2:1 (0:0)

Spotkanie w Legnicy mocno rozpoczęli gospodarze, którzy próbowali atakować Drutex-Bytovię wysokim pressingiem. Miedź pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie w 17. minucie. Augustyniak po świetnym prostopadłym podaniu dośrodkował na głowę niepilnowanego Mystkowskiego, ale ten trafił tylko w słupek. Chwilę później dobrą okazję miał jeden zawodnik Miedzi, lecz uderzył wysoko nad bramką.

„Czarne Wilki” obudziły się około 30. minuty. To wówczas przeprowadziliśmy ciekawą akcję. Wacławczyk dośrodkowywał w pole karne do Surdykowskiego, lecz ten uderzył zbyt słabo aby zaskoczyć Kapsę. Kilkadziesiąt sekund później Kwame uderzał nad bramką. W 45. minucie Jakub Vojtus uderzał z 18. metra ale minimalnie się pomylił.

W drugiej połowie tempo meczu spadło, ale obie drużyny starały się i tak atakować. Brakowało jednak dokładności w ostatnich fazach akcji. Ożywiło się wszystko pod koniec meczu. W 80. minucie Biel dośrodkował do Surdykowskiego, który zgrywał do Wacławczyka, a ten na raty pokonał Kapsę. Niestety długo nie cieszyliśmy się z prowadzeniem. Miedź wyrównała po niespełna kilku minutach, a kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Bartulović. Gospodarze szybko poszli za ciosem i ich składną akcję strzałem do niemal pustej akcji wykończył Marcos Garcia. W ostatniej akcji meczu Vojtus przed sobą miał tylko pustą bramkę a i tak trafił w słupek!

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1. Mimo że przez większość czasu w Legnicy utrzymywał się bezbramkowy remis to kibice nie mieli prawa narzekać, bo obejrzeli naprawdę dobre widowisko.