Aktualności – Junior B1<<< Powrót

Porażka w Słupsku (galeria)

Od samego początku meczu z Gryfem było mnóstwo walki z obydwu stron. Świetną szansę już na samym początku miał S. Starzyński (zawodnik pozyskany z Myśliwca Tuchomie).  W 7. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie po rzucie rożnym i strzałem głową. Kolejna zdobyta bramka wynikła z nieporozumienia bramkarza z obrońcą bytowskiej drużyny, co wykorzystał napastnik z Gryfa. Tuż przed przerwą Drutex-Bytovia strzela bramkę kontaktową, po świetnym dorzuceniu piłki przez Gawina, a całą akcję zamyka i wykańcza K. Żmuda- Trzebiatowski (także zawodnik pozyskany przed rozpoczęciem sezonu z Myśliwca Tuchomie). Swoją kolejną szansę do doprowadzenia remisu miał Starzyński lecz w zamieszaniu na 3 metrze jakimś cudem zawodnicy Gryfa wybijają piłkę.

Początek drugiej połowy należał do „Czarnych Wilków”, którzy chcieli za wszelką cenę wyrównać. Gryf odpowiadał szybkimi kontrami. Drutex-Bytovia zagrażała najbardziej po rzutach wolnych i rożnych, gdzie przy każdej okazji goście mogli zdobyć bramkę. W 67’ Gryf zdobywa trzecią bramkę, po błędzie bocznego obrońcy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i 3 punkty zostały w Słupsku.

– W dzisiejszym spotkaniu popełniliśmy za dużo błędów plus do tego marnowaliśmy swoje szanse. Szkoda, że po bramce kontaktowej w ostatnich minutach pierwszej połowy Starzyński nie umieścił piłki w siatce, bo schodząc do szatni byłoby 2:2, a wtedy mecz mógłby się skończyć rożnie. Zwłaszcza, że to my w drugiej połowie byliśmy drużyną, która była groźniejsza w swoich akcjach – komentuje trener Mateusz Śmigiel.

GRYF SŁUPSK – DRUTEX-BYTOVIA 3:1

BRAMKI: K. Żmuda- Trzebiatowski

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, K. Ebertowski (25’ K. Żmuda- Trzebiatowski), D. Kowalonek, P. Leik, P. Gawin, Ł. Marcinkowski (64’ F. Lepak),  B. Wolski, M. Leik (51’ J. Malich) , K. Zblewski, R. Leik, S. Starzyński (51’ W. Treder) oraz M. Wirkus, M. Kukla, D. Somionka.