Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Przegrana z Jaguarem

Nie udał się wyjazd do Gdańska na mecz z miejscowym Jaguarem. Po zaciętym spotkaniu rezerwy Drutex-Bytovii uległy 3:4.

W sobotnie popołudnie przyszło grać bytowiakom na fatalnym boisku w Gdańsku. Po kilkudniowych opadach ponad połowa boiska była bardzo grząska i nierówna. Po raz pierwszy od długiego czasu (kontuzja) wystąpili w meczu ligowym Łukasz Wróbel i Michał Szewczyk. I to oni najgroźniej atakowali bramkę przeciwnika. Już w 10. minucie ładna akcja tej dwójki spowodowała i Ł. Wróbel ładnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał gdańskiego bramkarza. Niestety prowadzenie nie trwało długo, bo już 4 minuty później gospodarze wyrównali, gdy z dobitką z bliskiej odległości nie poradził sobie Michał Szromnik. W 29. minucie kolejna akcja Drutex-Bytovii przyniosła kolejne prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się M. Szewczyk, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam. Chwilę później M. Szewczyk powinien trafić po raz trzeci dla bytowiaków, lecz po dobrym podaniu Marcina Urbańskiego przegrał pojedynek jeden na jeden z miejscowym bramkarzem. Gdy wydawało się, iż pierwsze 45 minut skończy się wynikiem 1:2, to jednak gospodarze zadali ostatni cios przed przerwą. Uderzenie z 30 metrów wpadło w okienko bramki bytowskiego golkipera.

Druga część rozpoczęła się fatalnie dla piłkarzy z Bytowa. W 50. minucie piłka trafiła w rękę Wojciecha Dunsta i sędzia wskazał na jedenastkę. Niezgadzający się z decyzją arbitra młody bytowiak po chwili dostał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Rzut karny pewnie wykorzystali gospodarze i wyszli na prowadzenie. Chwilę później goście mogli doprowadzić do wyrównania, lecz najpierw piłkę na 11 m odgrywał Aleks Hendryk a po chwili Krzysztof Kropidłowski na 7 m za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany. Skuteczniejsi okazali się miejscowi i w 78. minucie podwyższyli wynik, gdy jeden z zawodników wepchnął piłkę z najbliższej odległości. Choć bytowiacy ciągle walczyli o korzystny wynik to dopiero w doliczonym czasie udało się zdobyć kontaktową bramkę, gdy po raz kolejny w sytuacji sam na sam znalazł się M. Szewczyk. Dużo nie brakowało, by jednak udało się doprowadzić do wyrównania, jednak strzał z bliskiej odległości w ostatnich sekundach meczu na róg sparował bramkarz Jaguara.

– Na pewno zaważyła czerwona kartka na początku drugiej połowy. Chłopaki fajnie grali, jednak znowu czegoś zabrakło. Kolejny mecz przegrywamy jedną bramką po dobrym meczu.

JAGUAR Gdańsk – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 4:3

BRAMKI: 0:1 Ł. Wróbel (10), 1:1 R. Ogrodowicz, 1:2 M. Szewczyk (29), 2:2 J. Kuźniarski (45), 3:2 A. Prusaczyk (50-k), 4:2 D. Sukhoruk (78), 4:3 M. Szewczyk (90+1).

JAGUAR: D. Baran – M. Bujak, J. Chiczewski, Ł. Czerwionka, J. Kuźniarski, R. Ogrodowicz (72 D. Sukhoruk), M. Pietruszewski, A. Prusaczyk, J. Sobczyk, K. Szydłowski (60 J. Letniowski), R. Zalow.

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Szromnik – Ł. Wróbel, W. Dunst, F. Modelski, M. Urbański, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski (78 B. Chojnacki), M. Szewczyk, M. Stolc (61 M. Stenka), A. Hendryk, R. Zagdan (46 T. Galikowski).

ŻÓŁTE KARTKI: K. Szydłowski – W. Dunst x 2, T. Galikowski.

CZERWONA KARTKA: W. Dunst (50).

SĘDZIOWIE: K. Gardyjasz – M. Krotowski – A. Bieszczad.