Aktualności - Junior D<<< Powrót

Porażka na inaugurację (galeria)

15 września zawodnicy juniora D nareszcie doczekali się pierwszego meczu ligowego. Po wcześniejszym wycofaniu się z rozgrywek zespołów U-2 Bytów oraz Lidera Rychnowy nasi zawodnicy mogli zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z Galąźni Wlk. O godzinie 13.00 sędzia tego spotkania rozpoczął zawody. Do 20 minuty mecz był bardzo wyrównany i obie drużyny nie stworzyły sytuacji bramkowych. Goście przewyższali naszych zawodników warunkami fizycznymi i podczas pojedynków 1 na 1 było to wyraźnie widać.

W 20. minucie spotkania po strzale zawodnika gości Ł. Różycki wybił piłkę przed siebie,  do której doskoczył zawodnik Doliny i dobił do bramki odbitą przez naszego bramkarza piłkę. Nasi zawodnicy nie otrząsnęli się po stracie bramki i już w 21. minucie po zamieszaniu w linii obrony gości uzyskali drugiego gola. Nasi zawodnicy grali bardzo nerwowo i często w pojedynkach jeden na jeden tracili piłkę. W II połowie w bramce Łukasza Różyckiego zastąpił Arek Żuk. Niestety już w 32. minucie po akcji gości musiał on wyjmować piłkę z siatki. Naszym zawodnikom gra się nie kleiła, grali bardzo nerwowo i niedokładnie. A piłkarza gości bez zbędnych ceregieli wybijali piłki daleko od własnej bramki. Efektem takiej gry były dwie kolejne bramki zawodników z Gałęzowa w 41. i 45. minucie.

Nasi piłkarze nie potrafili w tym meczu poważnie zagrozić drużynie gości. Wynik meczu zakończył wysoką porażką 0:5 i trochę zimnym prysznicem dla naszego zespołu.
– Był to pierwszy mecz moich nowych podopiecznych w nowym zestawieniu, gdzie w zespole grają chłopcy z roczników 2005 i 2006. Potrzeba czasu, aby chłopaki zgrali się ze sobą i stanowili monolit. Podczas tego spotkania zagrali też trochę za nerwowo i dlatego popełniali dużo prostych błędów. Chłopakom nie brakuje chęci do gry i jestem przekonany, że w następnych spotkaniach gra będzie wyglądała dużo lepiej – mówi trener Adam Zborowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – DOLINA Gałąźnia Wlk – 0:5