Aktualności - Junior A<<< Powrót

Objęli pozycję lidera (galeria)

Drużyna juniora starszego Drutex-Bytovii po zwycięstwie nad Bałtykiem Gdynia wyszła na prowadzenie w lidze wojewódzkiej.

Mecz rozpoczął się niespodziewanie od bramki graczy Bałtyku, którzy po zamieszaniu po rzucie rożnym trafili do bramki Marcina Majewskiego. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, już dwie minuty później daleki wrzut z autu Roberta Domżalskiego na bramkę zamienił Michał Wdowiak. Choć większość spotkania odbywała się w środkowej strefie boiska, to groźniej było pod bramką gości. W 20. minucie po kolejnym dalekim wrzucie z autu bramkarz Bałtyku końcami palców wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 29. minucie golkiper gości był już bezradny, gdy wrzutka z rzutu wolnego trafiła na głowę Jakuba Cierockiego i wpadła do siatki gdynian. Na 3:1 mógł podwyższyć Krzysztof Kropidłowski, jednak strzał z 18 metra z rzutu wolnego trafił w słupek bramki rywali.

Druga część rozpoczęła się od akcji Bałtyku, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Marcin Majewski, trzykrotnie broniąc strzały z dystansu. W 59. minucie kolejne muśnięcie piłki głową po rzucie wolnym trafiło w poprzeczkę bramki Bałtyku. Jednak trzy minuty później idealne dośrodkowanie J. Cierockiego trafiło na głowę Mariusza Czapiewskiego i wpadło do siatki gdynian. Choć w tej części przyjezdni mieli przewagę, to jednak dobrze spisywała się defensywa gospodarzy. W ostatniej minucie doliczonego czasu po rzucie rożnym faulowany w polu karnym był K. Kropidłowski i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zapewnił gospodarzom wynik 4:1.

– Choć wygrywamy wysoko i jesteśmy liderem to dalej z trenerem Chajeckim mamy spore pretensje do zawodników o koncentrację przez 90 min. Potrafimy zagrać fragmenty spotkania bardzo dobrze, ale potrafimy też strasznie się zdekoncentrować co przy ważniejszych spotkaniach może przynieść nieciekawe skutki. Cieszymy się z objęcia pierwszego miejsca w lidze, ale za tydzień kolejny ciężki mecz, więc koniec świętowania i trzeba przygotować się do następnego spotkania – powiedział Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – BAŁTYK Gdynia 4:1

BRAMKI: 0:1 P. Szejko (11), 1:1 M. Wdowiak (13), 2:1 J. Cierocki (29), 3:1 M. Czapiewski (62), 4:1 K. Kropidłowski (90+3).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – W. Dunst, K. Szymanowski, R. Domżalski, M. Wdowiak, M. Czapiewski, K. Cecot (80 S. Sobczyński), S. Jeżewski (90 P. Lorbiecki), J. Cierocki (89 R. Kamiński), K. Chajecki (67 K. Jakusz), K. Kropidłowski.

BAŁTYK: K. Necel – M. Sławiński, J. Pobłocki (87 S. Kołodziejski), J. Barlak, P. Szejko, O. Kaszuba (46 R. Giruć), K. Kosecki (78 J. Dobrowolski), P. Niemiec (46 D. Siewiński), M. Piwowarski (78 J. B. Pokojski), I. Gibaszek (81 M. Kołodziejski), M. Kokociński.

ŻÓŁTE KARTKI: K. Necel.

SĘDZIOWIE: H. Sawicki – P. Jankowski – S. Barczyński.