Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Pierwsza wygrana stała się faktem

Pierwsze zwycięstwo odnieśli zawodnicy Drutex-Bytovii w rozgrywkach 4 ligi. Po dobrym meczu i dwóch trafieniach Michała Szewczyka pokonali Gryf Słupsk 2:0.

Bardzo dobrze w mecz weszli bytowiacy, którzy już po 5 minutach prowadzili z rywalem 1:0. Dobre odzyskanie piłki przez Jakuba Kuzdrę na 30 metrze trafiło do Macieja Stenki, który idealnie dograł na 7 metr do Michała Szewczyka, a ten z łatwością pokonał słupskiego bramkarza. Od tego momentu Gryf delikatnie opanował sytuację w większości mając inicjatywę a bytowiacy umiejętnie kontrowali. W 24. minucie szybka kontra przyniosła rzut karny dla bytowiaków. Najpierw z piłką popędził Aleks Hendryk, który idealnie zagrał na 40 metr do M. Stenki, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem został podcięty przez golkipera przyjezdnych. Pewnym egzekutorem jedenastki był M. Szewczyk. Choć słupszczanie coraz częściej zbliżali się pod pole karne bytowiaków, to jednak nic z tego nie wynikało. W tej części najgroźniejsza okazała się 30. minuta, gdy dobrze interweniował Andrzej Witan. Choć goście mieli większą przewagę, to jednak groźniej było pod bramką Gryfa. W 35 min kolejna dobra akcja J. Kuzdry mogła przynieść bramkę, jednak w ostatniej chwili dobrze zachowała się defensywa gości. Niestety w tej sytuacji kontuzji doznał defensywny pomocnik Drutex-Bytovii i musiał opuścić boisko.

Druga część to walenie głową w mur przez słupszczan i kolejne szybkie kontry Drutex-Bytovii. Słupszczanie najgroźniejszą sytuację stworzyli w 71. minucie gdy z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników jednak dobrą interwencją popisał się A. Witan. Groźniej było pod bramką słupszczan. W 67. minucie  M. Stenka nie trafił w światło bramki a pięć minut później Rafał Zagdan także źle przymierzył i piłka minęła słupek słupskiej bramki. Choć do końca spotkania trwała twarda walka to więcej bramek nie padło i bytowiacy mogli się cieszyć z kompletu punktów.

– Na pewno cieszymy się z pierwszego zwycięstwa. Cała drużyna zagrała bardzo dobry mecz. Gryf nie potrafił sobie wypracować klarownej sytuacji. Cieszę się, że zawodnicy posłuchali to, co się mówi w szatni, że każdy musi zasuwać i Ci z pierwszej kadry i ci młodzi, jak każdy będzie oddawał serducho to i przyjdą fajne wyniki. Jak to w przerwie spotkania powiedział w szatni trener Artur, mamy wygrać dla „Kuziego”, który doznał kontuzji jeszcze przed przerwą i ta wygrana została osiągnięta a Kubie życzymy szybkiego powrotu na boiska – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – GRYF Słupsk 2:0

BRAMKI: 1:0 M. Szewczyk (5), 2:0 M. Szewczyk (24).

DRUTEX-BYTOVIA: A. Witan – P. Brozis, B. Waleńcik, F. Modelski, M. Urbański, M. Błaszkowski, J. Kuzdra (38 T. Galikowski), A. Hendryk (84 M. Stolc), R. Zagdan (71 B. Chojnacki), M. Szewczyk, M. Stenka.

GRYF: M. Kędzia – R. Bobrowski, D. Mikołajczyk, D. Mikulski, K. Pelowski, Sz. Schulz (46 A. Mordal), T. Ślusarz (46 W. Wójcik), A. Solczak, Ł. Stasiak (63 K. Bednarczyk), D. Tofil, D. Więckowski.

ŻÓŁTE KARTKI: R. Zagdan – M. Kędzia.

SĘDZIOWIE: M. Kuczkowski – P. Grzywacz – A. Włoch.