Aktualności - Junior D<<< Powrót

Poprawa w grze, ale bez wygranej

W dniu 23.09.2017 roku zawodnicy juniora D Drutex-Bytovii rozegrali wyjazdowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice. O godzinie 17.30 na boisku przy ul. Bałtyckiej w Chojnicach sędzia rozpoczął mecz. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, walka toczyła się w środkowej części boiska. Chociaż to gospodarze częściej dochodzili do sytuacji pod naszą bramką. Jednak w kapitalnej dyspozycji był bramkarz naszego zespołu Łukasz Różycki, który raz po raz skutecznie interweniował w bramce. W 18. minucie po wybiciu z pola karnego piłki z około 20 metra od bramki z pierwszej piłki zawodnik Chojniczanki pięknym strzałem umieścił piłkę w okienku naszej bramki. Niestety, przy tym strzale nasz bramkarz nie miał najmniejszych szans. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, częściej atakowali gospodarze, ale i nasi zawodnicy nie byli gorsi i szybko przechodzili do kontrataków, w których brakowało jedynie wykończenia akcji. W 36. minucie gospodarze szybko rozegrali kontratak i dwoma podaniami przedostali się pod naszą bramkę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobyli drugą bramkę. Utrata drugiej bramki podziałała mobilizująco na nasz zespół. Najpierw w 37. minucie kapitalnym strzałem popisał się Ksawier Wojach, jednak futbolówka minimalnie minęła bramkę koło słupka. Od tego momentu gra naszego zespołu była poukładana i widać było, że piłka sprawnie wędruje między naszymi zawodnikami. W 45. minucie meczu nasz zespół wykonywał rzut rożny Paweł Sylka, który bezpośrednim strzałem wkręcił piłkę do bramki  bramkarza Chojniczanki. Od tego momentu gra naszego zespołu stawała się jeszcze lepsza i wydawało się, żę druga bramka dla naszego zespołu będzie tylko kwestią czasu. Niestety w 52. minucie to gospodarze wykorzystując stały fragment gry  – rzut rożny, w zamieszaniu podbramkowym zdobyli trzeciego gola. W tej sytuacji nie było wyjścia i nasz zespół przeszedł do ataku odkrywając się z tyłu. Po jednym z szybkich ataków w 58. minucie  dwóch zawodników Chojniczanki wyszło sam na sam z naszym bramkarzem Arkadiuszem Żuk, który nie miał szans w tej konfrontacji na skuteczną obronę. Wynikiem 4:1 dla gospodarzy zakończył się mecz naszego zespołu.

– Przegrana boli, ale widzę wiele pozytywów w grze swoich zawodników. Było to spotkanie o niebo lepsze od meczu z Gałęźnią Wlk. nareszcie zawodnicy zaczęli ze sobą grać, było bardzo dużo celnych podań, gra była płynna i w miarę przemyślana. W grze był pomysł i widać było duże zaangażowanie i wolę walki. Praktycznie na słowa uznania zasługują wszyscy chłopcy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli przede wszystkim bramkarz Łukasz Różycki, który kapitalnie interweniował w bramce, Bartek Recław, który bardzo dobrze rozgrywał piłkę, miał dużo spokoju w grze, kontrolował piłkę i miał bardzo dobry przegląd sytuacji na boisku,. Konrad Mański, który swą grą i zaangażowaniem może stanowić wzór dla innych zawodników oraz Tomek Manikowski, który swoimi interwencjami jako środkowy obrońca kapitalnie bronił dostępu do własnej bramki. Generalnie cały zespół zasłużył na gratulacje. W grze chłopaków nastąpił duży postęp i z tego jestem bardzo zadowolony – komentuje trener Adam Zborowski.

TAGI:

Comments are closed.

GRUPA II - SŁUPSK
JD1 - MŁODZIK
LpDrużynaPktMZRPStrz.Stra.+/-
1JFA Przechlewo22871033726
2Czarni Czarne16951323212
3Dolina Gałąźnia W.131034320155
4AP Człuchów1284041618-2
5Chojniczanka792161330-17
6Drutex-Bytovia481161428-14
wiecej »