Aktualności - Junior A<<< Powrót

Słaby mecz w Chojnicach (galeria)

Tydzień temu swój piąty mecz rozegrali juniorzy starsi Drutex-Bytovii. Niestety po najsłabszym meczu w tym sezonie ulegli Chojniczance Chojnice 0:3.

Od początku spotkania trwała walka w środku pola, choć z tej rywalizacji groźniejsze akcje przeprowadzili gospodarze. W 17. minucie z rzutu wolnego z boku pola karnego dobrze dorzucił jeden z rywali i na szczęście nikt do niej nie dopadł na piątym metrze. Bytowiacy próbowali akcji bocznymi sektorami boiska i dośrodkowań, które niestety nie przyniosły skutku. W 32. minucie miejscowi objęli prowadzenie, gdy szybką kontrę zakończył jeden z przeciwników. Pięć minut później powinno być 2:0, gdy błąd na 18 metrze popełnił Krzysztof Szymanowski i napastnik z Chojnic wyszedł sam na sam z Marcinem Majewskim. Na szczęście zmierzającą do pustej bramki piłkę z linii bramkowej wybił Robert Domżalski. Chwilę później najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował Sebastian Sobczyński, który ładnie się obrócił na 20 metrze i wyszedł sam na sam, jednak strzał naszego napastnika wybronił bramkarz.

Druga część to coraz odważniejsze ataki bytowiaków, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. W 57. minucie strzał z 16 metra ręką zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Trzy minuty później dorzucenie piłki z rzutu wolnego zakończył strzałem głową Kacper Chajecki i piłkę z okienka na róg sparował golkiper Chojniczanki. Kolejne akcje gości dobrze przerywali miejscowi, nie pozwalając wedrzeć się w obręb szesnastki. W 79. minucie jeden z miejscowych zawodników ostro faulował Michała Zaborowskiego i otrzymał drugą żółtą kartkę. Dwie minuty później dobre uderzenie M. Zaborowskiego z 16 metra ponownie wybronił bramkarz z Chojnic. Choć Drutex-Bytovia próbowała ciągle zdobyć wyrównującą bramkę, to jednak udało się trafić do siatki gospodarzom, którzy po błędzie K. Szymanowskiego na trzy minuty przed końcem wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Załamani młodzi bytowiacy dali sobie strzelić w doliczonym czasie jeszcze jednego gola, gdy pomocnik z Chojnic trafił z 15 metra.

– Zagraliśmy jeden z najsłabszych meczów, jakie ostatnio prowadziłem. Choć nie można odmówić chłopakom ambicji to jednak grali w tym spotkaniu bez głowy. Szkoda straconych punktów, ale mam nadzieję, że zawodnicy wyciągną wnioski z tego pojedynku i w następnych meczach nie będą popełniać tak prostych błędów.

CHOJNICZANKA Chojnice – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 3:0

BRAMKI: 1:0 M. Niemczyk (32), 2:0 M. Niemczyk (87), 3:0 D. Ryngwelski (90+3).

CHOJNICZANKA: K. Gibas – T. Roszyk (88 M. Wysocki), Kacper Brzószczyk, M. Grzempa, M. Warsiński, M. Niemczyk, Kamil Brzószczyk, Sz. Ważyński (65 K. Janiszewski), M. Kurs, A. Kaczorowski (55 A. Lemańczyk), D. Ryngwelski.

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – K. Szymanowski, W. Dunst, R. Domżalski, M. Wdowiak, M. Czapiewski, S. Jeżewski, K. Cecot, K. Chajecki, J. Cierocki, S. Sobczyński (46 M. Zaborowski).

ŻÓŁTE KARTKI: Kacper Brzószczyk (2x), D. Ryngwelski – M. Czapiewski, R. Domżalski.

CZERWONA KARTKA: Kacper Brzószczyk (79).

SĘDZIOWIE: M. Tarnawski – P. Grzywacz – K. Helta