Aktualności - Junior D<<< Powrót

Przespana pierwsza połowa (galeria)

1 października 2017 zespół juniora D podejmował na własnym boisku drużynę Czarnych Czarne. Mecz jeszcze na dobre nie nabrał tempa, a już w 5. minucie goście po kapitalnym strzale zza pola karnego uzyskali prowadzenie. Gra na boisku była wyrównana z lekką przewagą drużyny gości, którzy lepiej radzili sobie z rozgrywaniem piłki i widać było lepsze zgranie zespołu Czarnych. Nasi zawodnicy popełniali proste błędy, notowali dużo strat w pojedynkach jeden na jeden. Widać było, że nasi piłkarze bojaźliwie podeszli do meczu, a ich interwencje są lekko spóźnione i brakuje zdecydowania w odbiorze piłki.

Niestety w 16. minucie meczu przy dosyć biernej postawie zawodników linii obrony i małym zamieszaniu w polu karnym zawodnik gości dobiegł pierwszy do piłki i celnym strzałem ulokował futbolówkę w bramce. Mimo straty drugiej bramki nasi zawodnicy nie poddawali się i dzielnie walczyli na boisku. W 24. minucie  po szybkiej akcji gości z lewego skrzydła piłkę w pole karne wrzucił zawodnik gości, do której dobiegł tuż przed bramką Tomek Manikowski, piłka tak niefortunnie odbiła się od murawy, że zmyliła Tomka torem lotu odbijając się od jego nogi i wpadła do bramki. Wynikiem 3:0 dla gości zakończyła się I połowa meczu.

Nasi zawodnicy zeszli z boiska ze zwieszonymi głowami. W przerwie z zawodnikami przeprowadzona została rozmowa i udzielone zostały wskazówki co do rozegranie II połowy. Bojowo nastawieni do gry nasi zawodnicy wyszli na drugą część gry. Od samego początku nasi zawodnicy wzięli się do pracy i z minuty na minutę uzyskiwali przewagę na zespołem Czarnych dominując na boisku. W 41. minucie Filip Byczkowski dograł piłkę w pole karne do Ksawiera Wojacha, który ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Zdobyta bramka podbudowała naszych zawodników, którzy jeszcze mocniej „usiedli” na gości. Sześć minut później rzut rożny wykonywał Paweł Sylka  i po zamieszaniu przed bramką czarnych do piłki dopadł Ksawier Wojach, który po raz drugi umieścił piłkę w bramce po skutecznej dobitce. W 52. minucie po szybkiej akcji prawą stroną i wrzutce w pole karne Pawła Sylki do piłki w pełnym biegu wślizgiem dobiegł Filip Byczkowski, który kapitalnym strzałem pokonał bramkarza gości doprowadzając do wyrównania. Bramka ta była ozdobą całego spotkania i mogła by być ozdobą spotkań na boiskach całego świata.  Kiedy wydawało się, że nasi zawodnicy wywalczyli remis w 54. minucie z 25 metra niesamowitym strzałem popisał się zawodnik gości, gdzie piłka odbiła się od słupka i wylądowała w naszej bramce. W końcówce spotkania gra na boisku trochę się zaostrzyła. Wynikiem takiej gry był rzut karny podyktowany dla zawodników gości, jednak wykonujący go zawodnik Czarnych nie zdołał zamienić go na bramkę. Wynikiem 4:3 dla gości zakończył się mecz naszych zawodników.
– Jestem zadowolony bardzo z gry moich podopiecznych mimo niekorzystnego wyniku. Przespaliśmy pierwszą połowę, chłopcy zagrali wtedy zbyt bojaźliwie i zachowawczo.  W drugiej połowie chłopcy pokazali serce do gry i zobaczyłem dobrą kombinacyjną grę z bardzo dobrymi akcjami zakończonymi bramkami. Wszystkim zawodnikom należą słowa uznania i gratulację za grę. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Paszki Jakub, Recław Bartosz,  Sylka Paweł oraz strzelcy bramek Byczkowski F. i Ksawier Wojach zdobywca dwóch bramek – mówi trener Adam Zborowski.

DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW – CZARNI CZARNE – 3:4

Strzelcy: Ksawier Wojach – 2, Filip Byczkowski – 1

Drutex-Bytovia: Różycki Ł., Ryduchowski H., Paszki J., Manikowski T., Recław B., Mański K., Trzebiatowski M., Wichert K., Byczkowski F., Wojach K., Orłowski G., Sylka  P., Sawicki J., Pela B., Kropidłowski J., Jabłonowski H., Maliszewski Sz.