Aktualności<<< Powrót

Minimalna porażka w Opolu

Od początku było wiadomo, że w Opolu Drutex-Bytovię czeka ciężkie zadanie – w związku z dobrą dyspozycją Odry i w związku ze stanem boiska. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. W 12 sekundzie Brusiło mógł i powinien pokonać Witana, ale na nasze szczęście minimalnie się pomylił. W 10. minucie Sławomir Duda uderzał z rzutu wolnego, ale nie uderzył w światło bramki.

W 26. minucie Odra przeprowadziła pierwszą bardzo dobrą akcję, lecz Trznadla przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później Andrzej Witan fenomenalnie bronił po uderzeniu Skrzypczaka. Po przerwie „Czarne Wilki” prezentowały się zdecydowanie lepiej. Drutex-Bytovia dłużej utrzymywała się przy futbolówce na połowie rywala.

W 64. minucie zagotowało się w polu karnym Odry, jednak uderzenie Wróbla było bardzo niecelne. Gdy wydawało się, że kibice zgromadzeni na obiekcie w Opolu nie zobaczą już bramek Odra rozegrała kombinacyjną akcję, po której wywalczyła rzut karny. Rafał Niziołek był faulowany przez Sebastiana Kamińskiego, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Szymon Skrzypczak.

Pod koniec meczu po ładnej akcji okazję miał Orlande Kpassa, ale nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry rzut wolny wykonywał Sławomir Duda, a w polu karnym zjawił się Andrzej Witan, jednak i jemu nie udało się skierować piłki do bramki. Ostatecznie w Opolu przegraliśmy 0:1.