Aktualności - Junior B<<< Powrót

Porażka w Gdańsku z Jaguarem (galeria)

Już w pierwszej minucie zawodnicy z Bytowa powinni objąć prowadzenie, lecz świetną szansę zmarnował Filip Zblewski, który w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Przed okazją stanął także Krzysiu Zblewski lecz nie zdołał sięgnąć piłki wślizgiem. W 16. minucie po rzucie rożnym Drutex-Bytovia traci bramkę, gdzie błędne krycie Ebertowskiego wykorzystuje rosły obrońca Jaguara umieszczając głową piłkę w bramce. W 20. minucie kolejną szansę ma Jaguar, ale tym razem Stachyra nie daje się pokonać.

W drugich czterdziestu minutach akcja toczyła się raz pod jedną bramką raz pod drugą. W 52. minucie zawodnicy z Gdańska podwyższają na 2:0. Bytowiacy chcą zdobyć kontaktową bramkę, ale przy każdych akcjach brakuje wykończenia. Do najlepszej okazji dochodzi Żmuda-Trzebiatowski, najpierw uderza w poprzeczkę, później w bramkarza. Piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść w bramkę gdańszczan, także przy strzale głową Przemka Leika. W 80. minucie Jaguar dobija Drutex-Bytovię strzelając trzecią bramkę. Honorowe trafienie w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym zdobywa Starzyński.

– Zagraliśmy słabe zawody, co się przełożyło na taki wynik. Trzeba wyciągnąć wnioski z tej porażki i szykować się do kolejnego spotkania ze Starogardem Gdańskim – mówi trener Mateusz Śmigiel.

JAGUAR GDAŃSK – DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW 3:1

BRAMKI: S.Starzyński

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, K. Żmuda- Trzebiatowski, D. Kowalonek, P. Leik, K. Ebertowski (60’ M. Gierszewski), D. Somionka ( 40’ R. Leik),  B. Wolski (65’ W. Treder), M. Leik (55’ S. Starzyński), K. Zblewski ( 65’ J. Malich) , P. Górny, F. Zblewski (70’ M. Kukla).