Aktualności - Junior A<<< Powrót

Minimalna porażka (galeria)

W niedzielę 15.10. swój kolejny mecz rozegrali juniorzy starsi Drutex-Bytovii. Choć stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, to jednak ulegli liderowi tabeli KP Starogard Gdański 1:2.

W pierwszej połowie lepiej radzili sobie z piłką goście, którzy płynnie rozgrywali futbolówkę przed polem karnym i szybkimi podaniami gubili bytowską obronę. Już w 5. minucie starogardzianie mogli wyjść na prowadzenie, lecz dobrze dwukrotnie zachował się Marcin Majewski, broniąc strzały rywali. W 12. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Michał Zaborowski i z 18 metra uderzył na bramkę KP, jednak fenomenalną interwencją popisał się golkiper, wypychając futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później ładną akcję prawą stroną przeprowadzili Rafał Zagdan i Michał Wdowiak, który w biegu dośrodkował po ziemi w ple karne, a tam z pierwszej piłki uderzył M. Zaborowski i trafił w słupek. Od tego momentu do głosu doszli goście.

W 25. minucie błąd bytowskiej obrony wykorzystał napastnik gości, który zagrał piłkę do partnera, który został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez Krzysztofa Szymanowskiego i sędzia spotkania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił zawodnik KP. Trzy minuty później było już 2:0 dla przyjezdnych, gdy ładną akcję przeprowadzili lewą stroną boiska i wyszli sam na sam z M. Majewskim, który nie miał szans przy uderzeniu po ziemi w dalszy róg bramki. W 37. minucie kontaktowego gola uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Krzysztof Kropidłowski i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2. Drugie 45 minut było bardzo chaotyczne, do tego arbiter spotkania nie panował nad zawodnikami, co spowodowało kilka spięć. W 50 min arbiter nie zauważył, gdy bramkarz gości po złapaniu piłki kopnął M. Zaborowskiego, za co powinien zostać usunięty z boiska i podyktowany rzut karny dla bytowskiej ekipy. Choć zawodnicy Drutex-Bytovii walczyli do końca o wyrównanie, to jednak defensywa gości spisywała się bardzo dobrze. Dopiero w 78. minucie o piłkę na 16 m powalczył R. Zagdan i wyszedł sam na sam z golkiperem, jednak ten okazał się lepszy i nogą wybronił strzał bytowskiego snajpera. W końcówce bardzo dobrą okazję zmarnował również Maciej Błaszkowski, który z 7 metra głową trafił w ręce bramkarza KP.

– Szkoda, że nie udało się zdobyć chociaż punktu, bo z ilości sytuacji to na niego zasłużyliśmy. Gratuluje przeciwnikom, bo to dobry zespół i pokazał fajną piłkę przede wszystkim w pierwszej połowie spotkania – powiedział Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – KP Starogard Gdański 1:2

BRAMKI: 0:1 W. Gajewski (25-k), 0:2 W. Gajewski (28), 1:2 K. Kropidłowski (37).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – P. Brozis, K. Szymanowski, R. Domżalski, M. Wdowiak (86 K. Cecot), M. Błaszkowski, K. Kropidłowski (46 A. Chajecki), S. Jeżewski, M. Czapiewski, R. Zagdan, M. Zaborowski.

KP: M. Polakowski – Sz. Stosik, M. Freda, P. Ossowski (90+3 P. Sadowski), J. Jasiński, W. Gajewski (90+2 O. Machnikowski), M. Romanowski, K. Plutowski (70 R. Szlicht), A. Szwoch (85 Sz. Radomski), P. Mońka (46 P. Kusio), D. Mońka.

ŻÓŁTE KARTKI: R. Zagdan – M. Romanowski, P. Ossowski.

SĘDZIOWIE: H. Sawicki – Ł. Jach – P. Pagacz.