Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Druga wygrana rezerw (galeria)

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Drutex-Bytovii w 4 lidze. Po ciężkim meczu wygrali 2:1 z ostatnim zespołem w tabeli Sokołem Wyczechy.

Choć w bytowskiej drużynie wystąpiło kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu, to lepsze wrażenie w początkowej fazie spotkania sprawiali goście. Już w pierwszej minucie mogli pokusić się o gola, jednak strzał z rzutu wolnego pośredniego z 13 metra trafił w mur. Po chwili kontra gości zakończyła się niedokładnym przyjęciem piłki przez jednego z pomocników na 16 metrze i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Od tego momentu lekką inicjatywę przejęli bytowiacy. W 18. minucie dobre zagranie z prawej strony trafiło do Orlande Kpassy, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak mijając go, za bardzo wypuścił futbolówkę i ta opuściła plac gry. Po chwili kolejna akcja prawą stroną i strzał z 7 metra O. Kpassy poleciał obok słupka. W 40. minucie w końcu gospodarze wyszli na prowadzenie. O piłkę na 18 metrze powalczył Mario Cieślik i wdarł się z nią w pole karne, tam został sfaulowany przez rywala i arbiter wskazał rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Tomasz Galikowski.

Druga część to wyrównana gra w większości w środkowej części boiska. W 60. minucie błąd T. Galikowskiego mógł przynieść bramkę przyjezdnym, na szczęście nie wykorzystali oni sytuacji sam na sam. Niestety chwilę później błąd popełnił Mariusz Szmidke, który zagrał do przeciwnika, który z pierwszej piłki silnie uderzył z 18 metra i piłka ugrzęzła w bytowskiej siatce. Choć bytowiacy próbowali jak najszybciej ponownie wyjść na prowadzenie, to jednak dobrze spisywała się obrona gości, która nie pozwalała na zbyt wiele piłkarzom z Bytowa. Dopiero w 88. minucie na strzał z 20 m zdecydował się Filip Modelski i piłka wylądowała w bramce między słupkiem a rozpaczliwie interweniującym bramkarzem.

– Zagraliśmy bardzo przeciętne spotkanie. Należy się cieszyć jedynie z 3 punktów, bo to pozwala na kontakt z drużynami, które są tuż przed nami – komentuje Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – SOKÓŁ Wyczechy 2:1

BRAMKI: 1:0 T. Galikowski (40-k), 1:1 Ł. Kościan (64), 2:1 F. Modelski (88).

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Oszmaniec – T. Galikowski, F. Modelski, M. Szmidke, M. Urbański, P. Piórkowski, A. Hendryk (77 M. Stolc), M. Cieślik, B. Biel, M. Stenka, O. Kpassa (46 K. Kropidłowski).

SOKÓŁ: M. Kiejzik – K. Borek, K. Dołgowski, Ł. Kościan (72 J. Piłat), J. Kozioł, Ł. Littwin, Sz. Mateblowski, N. Mucha (29 J. Kasperowicz), A. Sobczak, M. Sobiegraj, Sz. Wojciechowski.

ŻÓŁTE KARTKI: T. Galikowski, P. Piórkowski – Ł. Kościan, M. Sobiegraj, A. Sobczak.

SĘDZIOWIE: M. Skrzypiński – W. Płókarz – B. Stańczyk.