Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Awans do 1/8 finału PP (galeria)

W środę (18.10.) Drutex-Bytovia II zmierzyła się w Tuchomiu z miejscowym Myśliwcem w ramach V rundy Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego. Po dobrym meczu bytowiacy pokonali derbowych rywali 2:0.

W pierwszej połowie większość gry toczyła się w środkowej części boiska. Od czasu do czasu bytowiacy lepiej operujący piłką uderzali w kierunku bramki, lecz przeważnie futbolówka mijała ją w znacznej odległości. Gospodarze w tej części nie potrafili przedrzeć się przez dobrze grającą młodą obronę bytowiaków i Mateusz Oszmaniec oprócz wyłapania dwóch dośrodkowań był bezrobotny. W 25. minucie ładnie na 30 metrze urwał się obrońcom Mario Cieślik i uderzył na bramkę gospodarzy, strzał bytowskiego pomocnika napsuł sporo krwi golkiperowi, jednak zdołał on wybić futbolówkę. Trzy minuty później był już bezradny, gdy z boku pola karnego na strzał zdecydował się Maciej Błaszkowski a futbolówka, mijając całą defensywę odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki. Końcowe minuty pierwszej części nie przyniosły zmiany rezultatu i na przerwę bytowiacy schodzili z jednobramkową przewagą.

W drugiej części bardziej ofensywnie ustawieni gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, jednak oprócz zamieszania w pierwszej minucie, które po chwili wyjaśnili obrońcy, nie potrafili zagrozić bytowskiej bramce. Drutex-Bytovia nastawiła się na kontry i już pierwsza z nich mogła przynieść podwyższenie rezultatu. Dobre przedłużenie piłki głową przez Rafała Zagdana trafiło do Krzysztofa Kropidłowskiego, jednak tego w ostatniej chwili wyprzedził wychodzący z bramki golkiper z Tuchomia. W 75. minucie ładny rajd przeprowadził M. Cieślik, który minął trzech rywali i z lewego skrzydła dograł piłkę do wbiegającego na 11 m R. Zagdana, jednak bytowski napastnik na wślizgu atakując piłkę, nieczysto w nią trafił i ta poszybowała obok słupka. Piłkarze z Bytowa dopięli swego w 81. minucie, gdy R. Zagdan zagrał na 18 m do Macieja Stenki, który z łatwością minął obrońcę i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza. Na 2 minuty przed końcem mogło być 3:0, gdy lewą stroną uciekł defensywie Maciej Stolc i zagrał na 11 m do Michała Zaborowskiego, którego strzał w ostatniej chwili wślizgiem zablokował jeden z obrońców. Końcówka spotkania należała do miejscowych, kiedy to stworzyli najgroźniejszą swoją sytuację. Z prawej strony uderzał jeden z zawodników, piłka odbiła się od bytowskiego obrońcy i trafiła do nieobstawionego pomocnika na 13 m, ten natychmiast uderzył, jednak dobrze piłkę sparował M. Oszmaniec, do futbolówki doskoczył kolejny z tuchomian jednak źle trafił w piłkę i powoli toczącą się piłkę przejął na linii bramkowej Tomasz Galikowski.

Po tym zwycięstwie bytowski zespół awansował do Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, gdzie na wiosnę 2018 r. zagrają w 1/8 finału.

– Cieszy kolejna wygrana, tym razem z solidnym zespołem z „Okręgówki”. Fajnie, że coraz lepiej radzą sobie młodzi bytowiacy. Na pewno dużą satysfakcję sprawia to, iż kolejni zawodnicy debiutują w seniorskiej piłce. Dzisiaj ten zaszczyt przypadł dwóm chłopakom z 2000 rocznika Krzysiowi Szymanowskiemu i Kacprowi Chajeckiemu. Fajne jest również to, iż w tym spotkaniu na murawie w różnym przedziale czasowym zaprezentowało się aż 5 piłkarzy z tego rocznika – mówi trener Jacek Maszkowski.

MYŚLIWIEC Tuchomie – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 0:2

BRAMKI: 0:1 M. Błaszkowski (28), 0:2 M. Stenka (81).

MYŚLIWIEC: Ł. Michańczyk – D. Kajetowski, R. Chamier-Ciemiński, D. Michańczyk, G. Treder, A. Gross (49 M. Demko), W. Wałdoch (70 P. Świątek-Brzeziński), P. Penkowski (55 Sz. Żmuda-Trzebiatowski), C. Jenta, K. Barra, A. Gut.

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Oszmaniec – T. Galikowski, W. Dunst, P. Piórkowski (90 K. Chajecki), K. Szymanowski, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski, M. Cieślik, A. Hendryk (72 S. Jeżewski), R. Zagdan (87 M. Zaborowski), M. Stenka (83 M. Stolc).

ŻÓŁTA KARTKA: P. Piórkowski.

SĘDZIOWIE: J. Nowicki – B. Żmuda – T. Jankowicz.