Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Rezerwy urywają punkty liderowi! (galeria)

Olbrzymią niespodziankę sprawili zawodnicy rezerw Drutex-Bytovii. Po wyrównanym meczu w Nowym Stawie zremisowali z liderem rozgrywek IV ligi, miejscowym Gromem 1:1.

Pierwsze minuty mogły przynieść bramkę miejscowym, gdy piłka minimalnie przeszła obok słupka po strzale głową z rzutu rożnego. Chwilę później nad bramką uderzał jeden z pomocników gospodarzy, jednak wysoko nad bramką. Od tego momentu lepiej poczynali sobie bytowiacy oddając kilka strzałów z rzutów wolnych. Niestety większość z nich nie zagroziła bramce Gromu, bo albo mijały światło, albo wyłapywał je golkiper. Dopiero w 36. minucie Filip Modelski lepiej przymierzył i piłka wylądowała na poprzeczce. W ostatniej minucie pierwszej części Drutex-Bytovia powinna objąć prowadzenie, gdy uderzenie na bramkę oddał Mario Cieślik, a bramkarz wybił piłkę przed siebie, do której doskoczył Maciej Stenka, jednak uderzył nad bramką.

Druga część rozpoczęła się od spokojnej gry w środku pola. W 59. minucie strata piłki na 18 metrze przez Aleksa Hendryka i nieporozumienie Wojciecha Dunsta z Mateuszem Oszmańcem przyniosło prowadzenie piłkarzom z Nowego Stawu, kiedy to napastnik gości wpakował piłkę z 2 metra do pustej bramki. Chwilę później miejscowi mogli podwyższyć, kiedy to po kontrze trafili w poprzeczkę. Od tego momentu coraz śmielej poczynali sobie bytowiacy. W 82. minucie z największym trudem na rzut rożny wybił piłkę bramkarz gospodarzy. W 86. minucie powinno być po meczu, kiedy jeden z piłkarzy Gromu stanął oko w oko z M. Oszmańcem, jednak bytowski golkiper rewelacyjnie się zachował i nadal trwała walka gości o jeden punkt. Minutę później strzał F. Modelskiego zablokowali obrońcy, a dobitka M. Stenki minęła słupek. W 90. minucieśmie na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Krzysztof Kropidłowski i z trudem wybronił uderzenie bramkarz Gromu. Trzy minuty później był już bez szans, gdy dorzuconą piłkę przedłużył Bartosz Waleńcik, a ta trafiła do M. Stenki, który wpakował ją głową do siatki. Choć gospodarze próbowali jeszcze zaatakować, to jednak mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

GROM Nowy Staw – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 1:1

BRAMKI: 1:0 B. Drewek (59) – 1:1 M. Stenka (90+3).

GROM: M. Jóźwiak – J. Mularczyk, M. Lepczak, M. Wiśniewski, K. Błażek, R. Wesołowski, M. Daukszys (84 A. Miśkiewicz), R. Zieliński (63 K. Danielak), K. Piotrowski, B. Drewek, M. Gruszewski.

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Oszmaniec – F. Modelski, B. Waleńcik, W. Dunst (80 M. Stolc), M. Szmidke, M. Błaszkowski, A. Hendryk (88 P. Piórkowski), M. Cieślik, T. Galikowski, R. Zagdan (72 K. Kropidłowski), M. Stenka.

ŻÓŁTE KARTKI: M. Lepczak – W. Dunst, F. Modelski, B. Waleńcik.

SĘDZIOWIE: P. Pagieła – Ł. Pawłowski – M. Walkowski.