Aktualności - Junior A<<< Powrót

Druga wygrana z rzędu

W sobotę o godz. 11.00 na boisku w Trąbkach Wielkich na plac gry wyszli juniorzy starsi Drutex-Bytovii. W trudnych warunkach, przy padającym deszczu i na grząskiej oraz błotnistej murawie uporali się z miejscowym Orłem 3:0.

Całe spotkanie przebiegało ze sporą przewagą bytowiaków. Już po 20 minutach goście powinni mieć kilkubramkową przewagę, jednak zawodziła ich skuteczność i piłka po uderzeniach Sebastiana Jeżewskiego, Michała Zaborowskiego czy Krzysztofa Kropidłowskiego mijała światło bramki. Najlepszą okazję zmarnował w 8. minucie Mariusz Czapiewski, którego strzał z 10 metra wybronił miejscowy bramkarz. Podobnie dobrą interwencję golkiper Orła zaliczył w 33. minucie, gdy głową uderzał Michał Wdowiak. Do końca pierwszej części piłkarze z Bytowa próbowali wyjść na prowadzenie, jednak na przerwę schodzili bez zdobyczy bramkowej.

Drugie 45 minut rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Wprowadzony w przerwie Kacper Jakusz dośrodkował z prawej strony i piłka po rękach golkipera wpadła do siatki między jego nogami. Kolejne akcje bytowiaków nie przynosiły podwyższenia rezultatu, dopiero dośrodkowanie z rzutu rożnego w 62. minucie na bramkę strzałem głową zamienił Krzysztof Szymanowski. Gospodarze tylko raz w tym meczu groźniej zaatakowali i w 78. minucie byli bliscy zdobycia kontaktowej bramki, gdy przy wybiciu piłki pośliznął się Marcin Majewski i piłka trafiła do przeciwnika, który na szczęście nie trafił w światło bramki. Na 5 minut przed końcem wynik spotkania ustalił K. Kropidłowski, trafiając z ostrego konta pod poprzeczkę bramki gospodarzy.

– Mecz w tragicznych warunkach atmosferycznych. Na pewno nie ułatwiało to zadania naszym zawodnikom. Na szczęście w drugiej połowie poradzili sobie z tymi przeciwnościami i zainkasowaliśmy kolejne 3 punkty – stwierdził Jacek Maszkowski.

ORZEŁ Trąbki Wielkie – DRUTEX-BYTOVIA Bytów 0:3

BRAMKI: 0:1 K. Jakusz (47), 0:2 K. Szymanowski (62), 0:3 K. Kropidłowski (85).

ORZEŁ: T. Bonk – H. Hałun, F. Niedźwiecki, F. Bzdyra, A. Kwiatkowski, Ł. Zitterman, M. Wiński (26 D. Wasyna), K. Rogall, D. Sośnicki, M. Preuss, K. Szweda.

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – K. Szymanowski, M. Wdowiak, R. Domżalski, K. Cecot (74 S. Sobczyński), M. Czapiewski (46 K. Jakusz), S. Jeżewski (80 S. Lublewski), K. Kropidłowski (86 J. Żmuda-Trzebiatowski), J. Cierocki, K. Chajecki, M. Zaborowski.

ŻÓŁTE KARTKI: F. Bzdyra, D. Sośnicki.

SĘDZIOWIE: M. Kuczkowski – J. Szczodrowski – D. Nierzwicki.