Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Dobra passa trwa (galeria)

Trwa dobra passa rezerw Drutex-Bytovii. W niedzielę 29 września po dobrym meczu, bytowiacy pokonali Orkan Rumia 1:0.

Pierwsza połowa przebiegała z lekką przewagą bytowskiej ekipy. Kilka razy pod bramką gości się zagotowało, jednak uderzenia Aleksa Hendryka, Macieja Błaszkowskiego, Tomasza Galikowskiego czy Mario Cieślika mijały światło bramki. Najbliżej powodzenia był ten ostatni, gdy w 23. minucie uderzał z 10 metra, jednak piłka ponownie minęła o pół metra słupek bramki Orkana. Goście ograniczali się do długich piłek na szybkich i silnych napastników, którzy przepychali się z obrońcami i dwukrotnie doszli do groźnych strzałów z 25 metra, na szczęście dobrze w bramce interweniował Mateusz Oszmaniec.

Druga część rewelacyjnie zaczęła się dla gospodarzy. Już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie, gdy na strzał z 20 metra zdecydował się M. Cieślik i piłka uderzona po ziemi wpadła tuż przy słupku. Pięć minut później dobra akcja prawą stroną i dogranie Rafała Zagdana do Macieja Stenki powinno przynieść podwyższenie wyniku. Jednak strzał bytowskiego napastnika z 11 metra minął bramkę rywali. Goście, choć próbowali wyrównać, to jednak nie potrafili przedrzeć się przez bytowską defensywę i co prawda oddali kilka strzałów, jednak nie były one w stanie zagrozić M. Oszmańcowi. Piłkarze z Bytowa w 76. minucie mogli trafić na 2:0, jednak dobry strzał M. Cieślika wybronił golkiper Orkana i spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Drutex-Bytovii.

– Kolejny dobry mecz w wykonaniu naszych podopiecznych. Choć mieliśmy przed spotkaniem kilka problemów kadrowych, bo część zawodników się pochorowała, to ci, co byli zagrali z dużą determinacją i wolą zwycięstwa. Cieszy to, że w październiku odnotowaliśmy 2 zwycięstwa i 2 remisy oraz jedną porażkę, oraz wygraliśmy w Pucharze Polski, wygląda to coraz lepiej i mam nadzieję, że do końca tej rundy nazbieramy jeszcze parę punktów – mówi Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – ORKAN Rumia 1:0

BRAMKA: 1:0 M. Cieślik (46).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Oszmaniec – T. Galikowski, W. Dunst, P. Piórkowski, M. Szmidke, M. Cieślik, A. Hendryk, M. Błaszkowski, Ł. Pupka-Lipiński, R. Zagdan, M. Stenka.

ORKAN: S. Kondraciewicz – D. Malek, M. Jeruć, F. Żelezik, M. Janiak, J. Krefft (74 K. Wośk), P. Żuraw, S. Łapka (49 D. Czerwionka), Sz. Kulas (74 S. Samulski), K. Kiełb, M. Renusz.

ŻÓŁTE KARTKI: A. Hendryk – M. Janiak.

SĘDZIOWIE: S. Marciniak – K. Dietrich – A. Kwapisiewicz.