Aktualności - Junior B<<< Powrót

Minimalna porażka z Arką

W sobotnie południe przyszło Drutex-Bytovii zmierzyć się na stadionie Narodowym Rugby z miejscową Arką. Spotkanie było bardzo zacięte, akcje toczyły się raz pod jedną bramką raz pod drugą. W 10. minucie po świetnej obronie Stachyry bytowiacy nie tracą bramki. W 25. minucie Starzyński daje prowadzenie Drutex-Bytovii umieszczając piłkę w siatce. Przyjezdni poszli za ciosem i od razu mogli podwyższyć na 2:0, lecz Starzyński w sytuacji sam na sam posyła piłkę obok słupka. W 35. minucie po faulu w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny, a takich sytuacji zawodnicy z Gdyni nie marnują i mamy remis. Tuż przed przerwą Drutex-Bytovia powinna zdobyć dwie bramki , ale po raz kolejny Starzyński przegrywa pojedynek z bramkarzem. Po kilku sekundach Treder przechwytuje źle podaną piłkę od obrońcy Arki do bramkarza, kładzie bramkarza i ku zaskoczeniu wszystkich uderza tak niecelnie do pustej bramki, że ta przelatuje 2 metry od bramki.

Druga część należała od początku do gospodarzy, którzy zepchnęli przyjezdnych pod własną bramkę. Drutex-Bytovia broniła się dzielnie do 57. minucie,  by po chwili skapitulować. Po straconej bramce „Czarne Wilki” przejęły inicjatywę. W 70. minucie wiele kontrowersji pozostawił sędzia liniowy, który to po prawidłowo zdobytej bramce przez Drutex-Bytovię nie wie co zrobić i podnosi chorągiewkę, że był spalony i sędzia główny nie uznaje gola. Bardzo dobrą okazję na remis miał także P. Leik, po jego uderzeniu głową piłka przelatuje nad poprzeczką. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

– Zagraliśmy jeden z lepszych meczy do tej pory. Chłopacy walczyli i pokazali się z dobrej strony. Po pierwszych 40 minutach powinniśmy ten mecz wygrać, gdyby nie zmarnowane trzy setki przez naszych napastników. Szkoda, że sędzia boczny się pomylił, bo minimum na remis zasługiwaliśmy ( nawet trenerzy Arki mówili, że nie było spalonego), lecz liniowy był w tym momencie myślami gdzie indziej – komentuje Mateusz Śmigiel.

11 KOLEJKA – JUNIOR B: ARKA GDYNIA SI – DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW 2:1

BRAMKI: S. Starzyński

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, K. Żmuda- Trzebiatowski, D. Kowalonek, P. Leik, M. Gierszewski (68’ Ł. Marcinkowski), M. Leik (58’ P. Górny), K. Zblewski, J. Malich (48’ F. Zblewski), B. Wolski (68’ F. Lepak), S. Starzyński (74’ S. Starzyński), W. Treder (48’ R.Leik) oraz D. Somionka