Aktualności - Junior A<<< Powrót

Wygrana z Gryfem (galeria)

W niedzielę 5 listopada juniorzy Drutex-Bytovii zmierzyli się z zespołem Gryfa Wejherowo. Po zaciętym widowisku gospodarze wygrali 2:1.

Lepiej spotkanie rozpoczęli bytowiacy, którzy kilka razy zagrozili bramce gości. W 15. minucie dobrze wykonany rzut wolny przez Kacpra Chajeckiego trafił na głowę kapitana zespołu Krzysztofa Szymanowskiego, który umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. Po strzeleniu bramki coraz śmielej poczynali sobie zawodnicy Gryfa, którzy oddali dwa groźne strzały, na szczęście dobrze w bramce spisał się Marcin Majewski. W 34. minucie przed podwyższeniem rezultatu stanęli bytowiacy. Najpierw w dobrej sytuacji uderzał Karol Cecot, lecz bramkarz wybronił, a po chwili dobitka Jakuba Cierockiego także trafiła w golkipera rywali.

Druga część zaczęła się od wyrównania piłkarzy z Wejherowa, kiedy to jeden z zawodników przebiegł większość boiska z piłką i wyłożył ją jak na tacy w polu karnym swojemu koledze, który bez problemów trafił do siatki. Od tego momentu gra się mocno wyrównała i w większości odbywała się w środku pola. W 77. minucie na dośrodkowanie zdecydował się Michał Wdowiak i piłka trafiła na długim słupku do zamykającego akcję Michała Zaborowskiego, który zdobył zwycięskie trafienie.

– Ważne trzy punkty, gdyż czołówka trochę potraciła oczek i awansowaliśmy o jedną pozycję. Teraz czeka nas ostatni pojedynek tej rundy w Pruszczu Gdańskim, który należy do faworytów ligi – stwierdził Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA Bytów – GRYF Wejherowo 2:1

BRAMKI: 1:0 K. Szymanowski (15), 1:1 M. Gwizdalski (53), 2:1 M. Zaborowski (77).

DRUTEX-BYTOVIA: M. Majewski – K. Szymanowski (46 S. Sobczyński), M. Wdowiak, R. Domżalski, P. Brozis, K. Cecot (78 K. Jakusz), S. Jeżewski (88 S. Lublewski), M. Czapiewski, J. Cierocki, K. Chajecki, M. Zaborowski.

GRYF: M. Jakubowski – K. Czaja (52 P. Baran, 82 O. Tabisz), K. Bystrzanowski, Sz. Krauze, F. Kątny, M. Gwizdalski, O. Formela, D. Rietz, B. Gowiński, M. Koszałka, K. Hański.

ŻÓŁTE KARTKI: R. Domżalski, M. Wdowiak, K. Szymanowski – M. Koszałka.

SĘDZIOWIE: A. Bartosiak – M. Cyrson – F. Stachyra.