Aktualności – Junior B1<<< Powrót

Szalona pierwsza połowa

Na bardzo trudnym terenie w Gdańsku przyszło mierzyć się zawodnikom juniora młodszego Drutex – Bytovii Bytów. W całym spotkaniu było mnóstwo walki i hokejowy wynik, ale to po kolei.

Już po 19. minutach drużyna gospodarzy wygrywała 2:0, jednak tego dnia młodzi bytowiacy nie zamierzali przegrać. Kontaktowa bramka w 26. minucie po zamknięciu akcji i strzałem pod poprzeczkę Zblewskiego zmotywowała Drutex-Bytovię jeszcze bardziej. Zaledwie cztery minuty później był już remis, a na listę wpisał się Treder, który to wyczekał bramkarza i uderzył gdy ten już leżał na ziemi. Dla bytowiaków to było mało i po kolejnych 3 minutach wyszli na prowadzenie. Piłkę po rzucie rożnym wepchnął do bramki Starzyński. Tuż przed przerwą Lechia doprowadziła do remisu , ale to jeszcze „Czarne Wilki” na przerwę schodziły z przewagą gola. Starzyński po raz drugi wpisał się na listę strzelców uderzając po ziemi przy słupku.

W drugich czterdziestu minutach tyle bramek co w pierwszej połowie już nie padło, ale mimo to byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. W 57. minucie gospodarze doprowadzili do remisu uderzeniem za pola karnego. W końcówce świetną okazję na zdobycie zwycięskiej bramki miał Kukla, lecz swoją szansę zmarnował.

– Jak po samym wyniku widać, walczyliśmy do samego końca. Przegrywając 2:0 potrafiliśmy na przerwę schodzić prowadząc 3:4. Zagraliśmy bardzo dobry mecz mimo kilku błędów po których Lechia zdobywała bramki. Wynik uważam za sprawiedliwy dla obu drużyn. Należy także pochwalić sędziów, którzy bardzo dobrze sędziowali – komentuje Mateusz Śmigiel.

13 KOLEJKA – JUNIOR B: LECHIA II GDAŃSK – DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW 4:4

BRAMKI: S. Starzyński x2, W. Treder, K. Zblewski

DRUTEX-BYTOVIA: A. Stachyra, K. Żmuda- Trzebiatowski, D. Kowalonek, P. Leik, M. Gierszewski ( 58’ K. Ebertowski), M. Leik (65’ Ł. Marcinkowski), P. Górny, K. Zblewski ( 73’ M. Wirkus), B. Wolski ( 50’ J. Malich), S. Starzyński (50’ R. Leik), W. Treder (65’ W. Treder)