Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Przegrana z Kaszubią (galeria)

W niedzielę 12.11. swój ostatni mecz na własnym boisku rozegrały rezerwy bytowskiego pierwszoligowca. Po ciekawym spotkaniu niestety młodzi bytowiacy ulegli Kaszubi Kościerzyna 0:1.

Początek spotkania to badanie obu drużyn i większość czasu piłka przebywała w środkowej części boiska. Jedna i druga strona, choć próbowała przedrzeć się przez defensywę rywala, to jednak nie potrafiła groźniej uderzyć na bramkę. Dopiero w 33. minucie jedyna akcja gości przyniosła im gola. Na strzał z rogu szesnastki zdecydował się napastnik z Kościerzyny i piłka trafiła tuż przy słupku do bramki Michała Szromnika. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Dobra akcja środkiem pola Mario Cieślika i zagranie na prawą stronę do Filipa Modelskiego, który minął obrońcę i został podcięty w polu karnym, przyniosła rzut karny. Niestety strzał z jedenastu metrów niezawodnego Tomasza Galikowskiego wyczuł bramkarz gości i sparował futbolówkę na słupek. Od tego momentu na placu gry pojawił się także Karol Cecot, który zmienił kontuzjowanego F. Modelskiego.

Druga część spotkania to spora przewaga Drutex-Bytovii i kilka znakomitych szans na zdobycie gola. W 52. minucie wrzutka z prawej strony za linię obrony trafia na róg piątki do K. Cecota, który źle przyjął futbolówkę i próbując oddać strzał z niewygodnej pozycji, minął słupek. Chwilę później na uderzenie z 20 metr zdecydował się M. Cieślik i mocną bombę z największym trudem sparował golkiper gości. Kolejne natarcia gospodarzy na bramkę Kaszubi nastąpiły w 63. minucie, gdy dwukrotnie zakotłowało się na 6 metrze, kiedy to w pole karne wdarł się Krzysztof Kropidłowski i dograł piłkę Maciejowi Stence. Bytowski napastnik za pierwszym razem trafił w bramkarza, a dobitkę z linii bramkowej wybili obrońcy. Dziesięć minut później strzałem z 25 metra bramkarza gości próbował sprawdzić Aleks Hendryk, lecz ponownie lepszy okazał się zawodnik z Kościerzyny, wybijając futbolówkę na róg. Podobnie było w 82. minucie, gdy wszyscy widzieli już gola, a cudem piłkę na korner sparował bramkarz przyjezdnych po ładnym strzale M. Cieślika. Goście w tej części tylko dwukrotnie przedarli się pod pole karne M. Szromnika, raz uderzając z ostrego konta wysoko nad bramką, a raz dobrą interwencją popisał się bytowski bramkarz.

– Szkoda niewykorzystanych szans na przynajmniej jedną bramkę. No ale tak się zdarza i nie ma co rozpamiętywać. Zagraliśmy jeden z fajniejszych pojedynków w tym sezonie i za to należą się brawa młodym zawodnikom. Dzisiaj wystąpiło 7 młodzieżowców w tym kolejny zawodnik z 2000 r. i jak na swoje pierwsze zawody w seniorskiej piłce spisał się bardzo dobrze – komentuje Jacek Maszkowski.

DRUTEX-BYTOVIA II Bytów – KASZUBIA Kościerzyna 0:1

BRAMKA: 0:1 T. Tuttas (33).

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Szromnik – P. Brozis, T. Galikowski, M. Szmidke, P. Piórkowski, F. Modelski (41 K. Cecot), M. Cieślik, A. Hendryk, K. Kropidłowski, M. Stolc, M. Stenka.

KASZUBIA: M. Lipski – Sz. Sadowski, S. Freda, A. Atanacković, B. Wenta, M. Kozieniec (70 M. Drzymała), M. Węgliński, R. Krysiński (73 F. Bobowski), D. Knopik, T. Piekarski, T. Tuttas.

ŻÓŁTE KARTKI: A. Hendryk, M. Stenka, T. Galikowski – Sz. Sadowski x 2.

CZERWONA KARTKA: Sz. Sadowski (85 – 2xŻ).

SĘDZIOWIE: A. Czyż – T. Konkel – M. Opczyński.