Aktualności - rezerwy<<< Powrót

Punkt na ciężkim terenie (galeria)

Bez pauzujących za kartki Tomasza Galikowskiego i Aleksa Hendryka przystąpili zawodnicy rezerw bytowskiego klubu do pojedynku z drugim zespołem Arki. Na sztucznej płycie w Gdyni po emocjonującej końcówce, młodzi bytowiacy zremisowali 2:2, a dwie bramki zdobył siedemnastoletni Mariusz Czapiewski.

Pierwsze 45 min było bardzo wyrównane i większość akcji kończyła się na defensywie rywali. Gospodarze wzmocnieni 3 zawodnikami z kadry pierwszego zespołu próbowali szybko rozgrywać swoje akcje, jednak oprócz przedarcia się w pole karne reprezentanta Polski do lat 21, który tydzień temu strzelił bramkę Portugalii i strzał z ostrego konta w boczną siatkę nic nie potrafili wskórać. Bytowiacy natomiast najlepszą okazję w pierwszej połowie zaprzepaścili w 24. minucie, kiedy to wywalczona piłka na 30 metrze trafiła do Mario Cieślika a ten dograł ją na 7 metr do Macieja Stenki, który w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę. W ostatniej minucie pierwszej części dobrze wykonany rzut wolny trafił na głowę Macieja Błaszkowskiego, jednak piłka poszybowała nad gdyńską bramką.

Drugie 45 minut to większa inicjatywa gospodarzy, którzy coraz bardziej naciskali na bytowską defensywę. Bytowiacy odgrażali się kontrami i jedna z nich powinna przynieść bramkę w 64. minucie. Na 30 metrze piłkę dostał M. Stenka i mijając jednego z obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak zamiast uderzać na bramkę spróbował jeszcze minąć nadbiegającego obrońcę. Niestety po zejściu do środka nadział się na kolejnego defensora i akcja spaliła na panewce a do tego bytowski napastnik tak niefortunnie upadł, że nabawił się urazu kolana i musiał opuścić plac gry. Dwie minuty później bytowiacy nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Dobra akcja Sebastiana Jeżewskiego i Mario Cieślika, z prawej strony, który przedarł się przez dwóch rywali i zagrał na 16 metr do M. Czapiewskiego, który z pierwszej piłki idealnie przymierzył i piłka lobując bramkarza, wpadła do siatki. Niestety radość piłkarzy Drutex-Bytovii nie trwała długo. Minutę później gospodarze przeprowadzili akcję lewą stroną i dośrodkowanie wykończył z woleja z 11 m wbiegający pomocnik. Dwie minuty później drugi błąd bytowskiej obrony przyniósł prowadzenie gospodarzom, kiedy to uderzenie z 18 m trafiło tuż przy słupku do bramki Michała Szromnika. Bytowiacy próbowali przejąć inicjatywę, by doprowadzić do wyrównania, jednak w 82. minucie popełnili błąd. Najpierw zagapił się Piotr Brozis, a po chwili poza polem karnym kiks popełnił M. Szromnik i piłkę przejął M. Żebrowski, jednak naciskany przez Mariusza Szmidke nie trafił do pustej bramki z 30 m. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Arce w 86 min, kiedy to ładną akcję z lewej strony rozegrali Krzysztof Kropidłowski i Rafał Zagdan. Ten drugi idealnie dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył M. Czapiewski i głową skierował piłkę obok bezradnego golkipera gospodarzy.

– Można by powiedzieć, że szkoda, że ten sezon się już kończy, bo nasza gra wygląda coraz lepiej. Jesteśmy dumni z trenerem Arturem, że nasza młodzież tak powalczyła na trudnym terenie. Choć staję się nudnym, powtarzając ciągle, że iluś tam zawodników gra z kadry juniorskiej, to chyba dzisiaj przebiliśmy w tym sezonie samych siebie, bo zagraliśmy siedmioma zawodnikami z kadry juniorów, a przy zdobyciu drugiej bramki brało udział czterech piłkarzy urodzonych w 2000 roku. W tym meczu z tego rocznika zadebiutował w seniorskiej piłce Michał Zaborowski a swoje pierwsze bramki zaliczył M. Czapiewski – komentuje Jacek Maszkowski.

ARKA II Gdynia – DRUTEX-BYTOVIA II Bytów 2:2

BRAMKI: 0:1 M. Czapiewski (66), 2:2 M. Czapiewski (86).

DRUTEX-BYTOVIA II: M. Szromnik – P. Brozis (84 K. Cecot), M. Szmidke, R. Domżalski (80 M. Wdowiak), M. Urbański, M. Błaszkowski, M. Cieślik, M. Czapiewski, S. Jeżewski (72 M. Zaborowski), K. Kropidłowski, M. Stenka (65 R. Zagdan).