Aktualności<<< Powrót

Legia Warszawa lepsza od Drutex-Bytovii

Drutex-Bytovia w rewanżowym spotkaniu z Legią Warszawa chciała przede wszystkim zaprezentować się w taki sposób, aby do domu wracać z podniesionymi głowami. W pierwszej części gry „Czarne Wilki” często próbowały odebrać futbolówkę na połowie gospodarzy, z czym Legioniści mieli problemy.

W 26. minucie spotkania bytowiacy wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego doleciało wprost na głowę Janusza Surdykowskiego, który pokonał Radosława Cierzniaka. Legia próbowała atakiem pozycyjnym przedrzeć się pod bramkę Michała Szromnika, lecz na niezbyt dużo pozwalała linia defensywna Drutex-Bytovii. W 39. minucie ładną akcję gości strzałem z dystansu zakończył Kamil Wacławczyk. Było to jednak zbyt lekkie uderzenie, aby zaskoczyć Cierzniaka.

Po pierwszej połowie Drutex-Bytovii do piłkarskiego cudu brakowało dwóch bramek. Szybko jednak po przerwie kontrolę nad meczem przejął mistrz Polski. W 47. minucie najpierw Hildeberto pokonał Szromnika, a 120 sekund później było już 2:1 za sprawą gola Sebastiana Szymańskiego. „Czarne Wilki” nie zdołały się już podnieść po tych dwóch ciosach i w 62. minucie straciły trzecią bramkę – jej autorem Hildeberto, a w 72. minucie czwartą za sprawą Szymańskiego. W końcówce spotkania dobrze w bramce spisał się Szromnik, który dwukrotnie obronił trudne uderzenia autorstwa Łukasza Monety.

W drugiej połowie bytowiacy stworzyli sobie dwie sytuację – kiedy to Hebel płasko dośrodkował na 5 metr, ale tam źle w piłkę trafił Orlando i w 85. minucie, gdy Michał Jakóbowski minimalnie się pomylił strzelając z dystansu. W doliczonym czasie gry do rzutu rożnego ponownie podszedł Sebastian Kamiński, który bezpośrednio z kornera zaskoczył Cierzniaka!

Mecz zakończył się wynikiem 4:2 i tym samym drugi raz z rzędu przygodą Drutex-Bytovii z Pucharem Polski kończy się na ćwierćfinale. Był to również ostatni mecz „Czarnych Wilków” w 2017 roku.