Aktualności<<< Powrót

Drugie miejsce w „Pomorskim Futbol Cup”!

Olbrzymią sensację sprawili młodzi zawodnicy Drutex-Bytovii w największym turnieju na Pomorzu „Pomorskim Futbol Cup”. Po udanych zawodach zostawili za plecami 38 seniorskich drużyn, zajmując drugą pozycję.

Po wczorajszych grach grupowych w niedzielę na fazę pucharową udała się ta sama ekipa plus Paweł Piórkowski z rocznika 98, pozostali to piątka chłopaków urodzonych w 2000 roku i trzech w 1999.

W 1/16 nasz zespół zmierzył się z ekipą NIKO Kokoszkowy, która wczoraj zajęła trzecie miejsce w grupie E. Od początku trwała zażarta walka o każdy metr boiska i choć trochę więcej stworzyli ich rywale to wynik po 15-minutowej rywalizacji brzmiał 0:0. W związku z tym zarządzono wykonywanie po trzy rzuty karne. Tu bez problemu poradzili sobie bytowiacy wygrywając 2:0 po strzałach Krzysztofa Kropidłowskiego i Aleksa Hendryka. Gości raz powstrzymał Marcin Majewski, a raz piłka nie trafiła w światło bramki i nie trzeba było wykonywać trzeciego uderzenia.

W 1/8 bytowiakom przyszło się spotkać z drużyną pod nazwą Łupaj Siupaj. Choć mecz rozpoczął się pechowo, bo już w 2 min Drutex-Bytovia straciła bramkę, to jednak chłopacy pokazali charakter i już w 7 min prowadzili 3:1 po dwóch trafieniach Aleksa Hendryka i jednym Macieja Błaszkowskiego. Chwilę później co prawda rywale zdobyli kontaktowe trafienie, lecz natychmiast odpowiedział bramką K. Kropidłowski. Ostatecznie wynik ustalił w ostatniej minucie A. Hendryk.

1/4 to gra z Omidą Hemako Sztutowo. Kolejny bardzo wyrównany mecz i po kontrze rywale w 4 minucie trafili do siatki bytowiaków. Wynik 0:1 utrzymał się do przedostatniej minuty, gdzie ciągle nacierający piłkarze z Bytowa za sprawą uderzenia A. Hendryka i dobitce K. Kropidłowskiego doprowadzili do wyrównania i kolejnych rzutów karnych. Tym razem seria uderzeń z 7 m trwała dłużej, a po bytowskiej stronie do siatki trafiali K. Kropidłowski, P. Piórkowski, M. Błaszkowski i Patryk Wolski. Jeden strzał przeciwników wyłapał M. Majewski i to Drutex-Bytovia w kolejnym meczu miała się zmierzyć w półfinale.

W tym meczu przyszło się zmierzyć z zespołem Zenitu Łęczyce, który w 1/4 pokonał zespół Niewidomych Kielce, w którym występowali m.in. Robert Hirsz, Jakub Kawa, Karim Madani czy Patryk Brzeski. Spotkanie to dobrze rozegrali bytowiacy, którzy dzielnie się bronili, nie pozwalając na zbyt wiele rywalom, a gdy już dochodziło groźnej sytuacji, na posterunku znajdował się M. Majewski. Do końca spotkania trwała ciężka walka, która przyniosła kolejny remis i kolejne rzuty karne. W dniu dzisiejszym rewelacyjnie wykonywane uderzenia z 7 m przyniosły kolejny awans tym razem do wielkiego finału. Tym razem nie pomylili się K. Kropidłowski, P. Piórkowski i P. Wolski. Rywale pomylili się tylko, raz trafiając w słupek.

Finał Drutex-Bytovia rozegrała z zespołem Vamos Gdańsk na co dzień występującym w 1 lidze futsalu w Polsce. Wykończeni wcześniejszymi spotkaniami młodzi bytowiacy stawili opór do 10 min kiedy to ładnym uderzeniem po rozegraniu rzutu wolnego popisał się zawodnik z Gdańska. Trzy minuty później powinien być remis, jednak strzał K. Kropidłowskiego zatrzymał się na poprzeczce. Odważnie grający w ostatniej minucie nadziali się na kontrę, która ustaliła wynik na 2:0 dla Vamos Gdańsk.

Po finale nastąpiło wręczenie pucharów i nagród dla zespołów oraz nagrody indywidualne. Zdaniem organizatorów najlepszym bramkarzem turnieju został M. Majewski.

– Z trenerem Arturem chyba jeszcze jesteśmy w lekkim szoku, że jako juniorzy doszliśmy do finału i w nim nie odpuszczaliśmy pierwszoligowej ekipie futsalu. Chyba nawet organizatorzy turnieju nie byli przygotowani na taką ewentualność, że juniorzy dostaną się do finału, bo oprócz pucharów i innych nagród ufundowali pierwszym czterem drużynom kartonik piw. Choć nazwy zespołów mogą nic nie mówić, to w większości tych ekip grali zawodnicy z przeszłością, czy obecnie grających w 2, 3 czy 4 ligach, a nawet wyżej, więc jeszcze większe gratulacje dla chłopaków za sensacyjny wynik – mówi Jacek Maszkowski.

1/16 FINAŁU:
Drutex-Bytovia Bytów – NIKO Kokoszkowy 0:0 k:2:0 (K. Kropidłowski, A. Hendryk)

1/8 FINAŁU:
Drutex-Bytovia Bytów – Łupaj Siupaj 5:2 (3 x A. Hendryk, M. Błaszkowski, K. Kropidłowski)

1/4 FINAŁU:
Drutex-Bytovia Bytów – Omida Hemako Sztutowo 1:1 k: 4:3 (K. Kropidłowski, P. Piórkowski, M. Błaszkowski, P. Wolski)

1/2 FINAŁU:
Drutex-Bytovia Bytów – Zenit Łęczyce 0:0 k: 3:2 (K. Kropidłowski, P. Piórkowski, P. Wolski)